Sochaczewianie na czele defilady Święto Wojska Polskiego Warszawa 15.08.2013

Zdjęcia i foto: Sochaczewianie na czele defilady Święto Wojska Polskiego Warszawa 15.08.2013 Historia i tradycja sochaczew

15 sierpnia 2013 r. odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. W tym dniu, w Warszawie zaplanowano  uroczystości patriotyczne a także festyn żołnierski.

Na główną atrakcję obchodów, organizatorzy zaplanowali dynamiczny pokaz historycznego i współczesnego sprzętu wojskowego, połączony z pokazem lotniczym, który odbędzie się w godz. 12.30-12.50 w Alejach Ujazdowskich (od placu Na Rozdrożu do ul. Gagarina).

W tym roku po raz kolejny do udziału w uroczystościach w stolicy zaproszeni zostali sochaczewscy rekonstruktorzy. Działający od 15 lat przy naszym muzeum członkowie  Muzealnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. II batalionu 18 pułku piechoty, będą mieli honor wzięcia udziału w defiladzie. Oddział piechoty składający się z 20 sochaczewian pomaszeruje na czele kolumny rozpoczynając pokaz wojsk historycznych z okresu wojny w 1920 r.

Uroczystości z Placu Piłsudskiego w Warszawie, transmitowane będą na żywo przez TVP 1 od godziny 11.40. Szczegółowy program obchodów Święta WP oraz festynu żołnierskiego dostępny jest pod adresem:

Czytaj więcej -> Święto Wojska Polskiego 2013

 

Foto M.Arciszewski.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy