Sochaczewianie w Sejmiku Województwa Mazowieckiego

/ 12 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sochaczewianie w Sejmiku Województwa Mazowieckiego Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

24 października Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła ostateczne wyniki wyborów radnych do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Z terenu miasta oraz całego powiatu sochaczewskiego dostali się Marcin Podsędek, Łukasz Gołębiowski oraz Adam Orliński. 


Dwóch kandydatów, Adam Orliński oraz Łukasz Gołębiowski, startowało z okręgu numer 4 obejmującego powiaty: płocki, ciechanowski, gostyniński, mławski, płoński, przasnyski, pułtuski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński oraz żyrardowski.  Marcin Podsędek jest z Koalicji Obywatelskiej i wystartował z okręgu pruszkowskiego, grodziskiego, warszawskiego zachodniego, nowodworskiego, legionowskiego, wołomińskiego i otwockiego 


Łukasz Gołębiowski trafił do sejmiku z listy Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymał 13 783 głosy. Na co dzień współpracuje z posłem Maciejem Małeckim, pełniąc funkcję dyrektora Biura Poselskiego w Sochaczewie. 35-letni kandydat z Brzozowa Starego jest współorganizatorem wielu akcji społecznych, sportowych oraz angażuje się również w zadania promujące historię. Jego działania obejmują  także misje wspierające osoby poza granicami kraju. 


Adam Orliński kandydat z listy PSL otrzymał 13 173 głosy. Jak sam mówi: Codziennym działaniem staram się jako radny Województwa pokazywać, że Sejmik jest blisko ludzkich spraw gdyż realizuje bardzo przyziemne inwestycje jak budowa dróg regionalnych i wsparcie finansowe dróg lokalnych, dofinansowuje poprawę wspólnego bezpieczeństwa, kanalizację, kulturę, transport. W poprzedniej kadencji jako Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku zawsze pragnąłem uczulać radnych województwa aby zwiększać środki w ramach wspólnych inwestycji z samorządami lokalnymi i wspólnie finansować wiele inwestycji jak na przykład programy: remontu remiz strażackich, budowy dróg, aktywizacji sołectw poprzez dofinansowanie dla tych sołectw, budowę hal sportowych i boisk w ramach programów uruchomionych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego


Marcin Podsędek zdobył 41 078 głosów i reprezentuje Koalicję Obywatelską. Radnego sochaczewianie znają z reprezentowania interesów mieszkańców w radzie miasta Sochaczew. Pracuje jako doradca wicemarszałek sejmu RP Barbary Dolniak. Za działalność na rzecz województwa mazowieckiego odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi. Współpracuje z Kamilą Gasiuk-Pihowicz czy Ryszardem Petru a także obecnym prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim zmieniając polską rzeczywistość. Jest entuzjastą Polski jako demokratycznego, nowoczesnego i europejskiego państwa. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (12)

max-tonmax-ton
+1
Zobaczymy teraz jak będą działać, trochę egzotyczna trójca :) (2018-10-25 14:08)
kacperskyykacperskyy
+4
egzotyczny to był kaczynski z łopatą nad wisłą :) (2018-10-25 14:33)
wbienkowbienko
+4
@kacperskyy nie nad Wisłą, tylko nad Zatoką i nie egzotyczny tylko zabawny :) (2018-10-25 15:38)
max-tonmax-ton
-1
Panie Kacpersky fobie to się leczy, najlepiej u psychologa :)

Mam nadzieję że przynajmiej Ci trzej w sejmiku są normalni ! (2018-10-26 15:28)
markJmarkJ
+1
Co kaczor nie był na mierzeji , przcież był , co prawda łopata większa i niego . Nie ma

żadnego pozwolenia na przekop , ale co się nie robi aby ogłupić swój elektorat

(2018-10-26 18:32)
max-tonmax-ton
-3
Tu nie chodzi o poczucie wyższości. My mieliśmy Wielkie obszary pod kontrolą i potrafiliśmy panować nad nimi. Mamy to w genach. Potem przez gry polityczne i manipulacje sąsiadów potraciliśmy to wszystko. Teraz jesteśmy parobkami Europy bez prawa głosu. Wszystkie ustawy pisane u nas dla nas są pod pełną kontrolą obcych zarządów. Słynna ustawa o IPN jest tego dobrym przykładem. To co się z nami dzieje emocjonalnie, to ciągły żal po stracie władzy i majątku. Dlatego powstają stowarzyszenia i grupy społeczne biadolące nad stanem faktycznym. Ale jest nadzieja! Europa upada i upadek przyspiesza z każdym dniem. Jest szansa na zjednoczenie się i przejęcie "masy"upadłościowej. Potrafimy się zjednoczyć i zrobimy to! Niestety jeszcze dostajemy po dupie. Bo Polak sam się nie ruszy, najpierw musi dostać kopa żeby wstać i podjąć walkę! I to zwycięską walkę!!! (2018-10-26 22:10)
przemyslaw-tomaszewskiprzemyslaw-tomaszewski
0
Będziemy weryfikowac . (2018-10-28 05:47)
markJmarkJ
0
MAX - czy za daleko odleciałeś , to może szkodzić , chyba że naśladujesz Kukiza . (2018-10-28 10:40)
linulinu
-1
Jest i namaszczony następca Sruzika... Toć to fenomen z tym PSL, nikt na nich nie głosuje, zawsze wchodzą ... (2018-10-28 10:42)
robroyrobroy
+1
. (2018-10-28 13:16)
mefistomefisto
0
Nie ma co się spinać,za rok wybory do sejmu i dzisiejsi radni sejmiku poproszą nas o poparcie.U nas we wszystkich wyborach głosuje się na Orlińskego więc teraz ,,Razem budujemy Mazowsze" a za rok Razem budujemy Polskę.Elektorat jest tak zafascynowany że zawsze poprze. (2018-10-28 13:38)
wbienkowbienko
+1
I budzą się pogrobowcy OWP jako owoc romansu PiS z nacjonalistami (patrzcie: elaborat ideologiczny @max-tona). Jakią szkodę tym razem wyrządzą Polsce? I ktoś ma jeszcze wątpliwości, co "szary" zwolennik monowładzy myśli o UE i Polsce?

Ja również "mam nadzieję, że przynajmiej Ci trzej w sejmiku są normalni" i będą stronić od ideologii propagowanej przez takich "rewolucjonistów". (2018-10-28 20:33)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy