Sochaczewianin nominowany do nagrody Artist of the Year 2020.

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczewianin nominowany do nagrody Artist of the Year 2020. Wystawy, projekty sochaczew

 Sochaczewianin nominowany do nagrody Artist of the Year 2020.


 Artysta Malarz Przemko  Stachowski został oficjalnie nominowany do Międzynarodowej Nagrody: „Artysta Roku 2020”


The International Prize "Artist of the Year 2020 przyznawana jest niewielkiej liczbie Artystów, którzy wyróżnili się w bieżącym roku.

Monreale


Malarze, rzeźbiarze, fotografowie, twórcy wideo, performerzy, graficy, styliści, którzy swoją twórczością przyczynili się do upowszechnienia ich sztuki w świecie.


W lipcowo-sierpniowym numerze magazynu „Art International Contemporary Magazine”, po publikacji dzieł artystów uczestniczących w programie, zostanie poświęcony artykuł wprowadzający pięknemu miastu Monreale i jego arcydziełom.


Prace artystów biorących udział w programie będzie można oglądać od 12 do 18 września w Muzeum Sciortino w Monreale.


Monreale to miasto i gmina w metropolii Palermo na Sycylii, w południowych Włoszech. Znajduje się na zboczu Monte Caputo, z widokiem na bardzo żyzną dolinę zwaną „La Conca d'oro” (Złota Muszla), obszar uprawy drzew pomarańczowych, oliwnych i migdałowych, których produkty są eksportowane w dużych ilościach. Miasto, które ma około 39 000 mieszkańców, leży około 7 kilometrów (4 mil) w głąb lądu (na południe) od Palermo, stolicy regionu. Monreale tworzy własną archidiecezję i jest siedzibą historycznej katedry normańsko-bizantyjskiej. Został on uznany za jeden z kilku budynków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, grupę dziewięciu wpisanych jako arabsko-normańskie Palermo i kościoły katedralne Cefalù i Monreale.


Po zajęciu Palermo przez Arabów (Emirat Sycylii) biskup Palermo został zmuszony do przeniesienia swojej siedziby poza stolicę. Rola katedry została przypisana skromnemu kościółkowi Aghia Kiriaki w pobliskiej wiosce znanej później jako Monreale. Po podboju Normanów w 1072 r. Chrześcijanie odzyskali dawną katedrę w Palermo. Prawdopodobnie rola wioski jako tymczasowego centrum kościelnego odegrała rolę w decyzji króla Wilhelma II o budowie tu katedry. Monreale przez długi czas było małą wioską. Kiedy normańscy królowie Sycylii wybrali ten obszar na swój ośrodek myśliwski, więcej ludzi i handlu przybyło na ten obszar po tym, jak członkowie rodziny królewskiej zbudowali pałac (prawdopodobnie identyfikowalny z nowoczesnym ratuszem). Za króla Wilhelma II powstał duży klasztor benedyktynów pochodzący z Cava de 'Tirreni, wraz z kościołem, który wyposażono w duże aktywa. Nowa konstrukcja pełniła również ważną funkcję obronną. Monreale było siedzibą metropolity arcybiskupa Sycylii, który odtąd wywarł znaczący wpływ na Sycylię. Katedra w Monreale jest jednym z najwspanialszych zachowanych przykładów architektury normańskiej. Został zapoczątkowany w 1174 roku przez Wilhelma II i ukończony cztery lata później. W 1182 roku kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny został podniesiony bullą papieża Lucjusza III do rangi katedry metropolitalnej. Kościół jest narodowym zabytkiem Włoch i jedną z najważniejszych atrakcji Sycylii. Ma 102 metry długości i 40 metrów szerokości. Fasada charakteryzuje się dwiema dużymi wieżami (jedna częściowo zniszczona przez piorun w 1807 roku) i portalem z romańskimi drzwiami z brązu, ozdobionymi przez Bonanno Pisano. Wnętrze na planie krzyża łacińskiego, przedzielone ostrołukowymi arkadami, z cyklami fresków wykonanymi za panowania Wilhelma II i Tankreda z Sycylii (ok. 1194). Krużganek ma 228 małych kolumn, każda z różnymi dekoracjami inspirowanymi średniowieczną sztuką prowansalską, burgundzką, arabską i Salerno.


Kuratorami Nagrody są dr Francesco Saverio Russo i Salvatore Russo.

Monreale

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy