Sochaczewianina Roku 2012' - pierwszy z nominowanych

/ 3 komentarzy

Już po raz piętnasty czytelnicy tygodnika Ziemia Sochaczewska wybiorą osobę, która w szczególny sposób rozsławiła miasto, zasłużyła się działaniami społecznymi, dokonała wielkich rzeczy.  

W poprzednich latach zaszczytnym tytułem Sochaczewianina Roku nagrodzono m.in. Jerzego Krupę, Mieczysława Nowackiego, Mirosława Szczepanowskiego, Bronisława Gawrylczyka, ale były też nagrody zbiorowe dla motocyklistów z klubu BORUTA czy Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej. Warto przypomnieć, że w ub. roku na najwyższe uznanie zasłużyła Zyta Rybowicz miłośniczka i obrończyni praw zwierząt, oddana całym sercem ukochanym psom i kotom mieszkającym w schronisku AZOREK.

Korzystając z uprzejmości redakcji rozpoczynamy dziś prezentację nominowanych do tytułu Sochaczewianin Roku 2012

 

Wojciech Błaszczyk

Doświadczony prawnik, współwłaściciel warszawskiej kancelarii Błaszczyk i partnerzy, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Sochaczew poznał go bliżej właśnie w tym dobiegającym końca roku, gdy stanął na czele protestów przeciwko rozporządzeniu ministra sprawiedliwości, znoszącemu ponad sto sądów w całej Polsce, w tym również sąd w Sochaczewie.

Zaczęło się od pikiety pod sądem przy ul. 1 Maja, o czym, dzięki zaproszonym mediom, usłyszał cały kraj. Naszym głośnym sprzeciwem, na czele którego stał Wojciech Błaszczyk, daliśmy wiarę i chęć działania innym ośrodkom, w których były zagrożone sądy. Oczywiście działania te wspierały od początku nasze władze samorządowe z burmistrzem Piotrem Osieckim a także posłowie z naszego rejonu z Maciejem Małeckim, którzy osobiście brali udział w protestacyjnych pikietach, również tych w Warszawie, pod budynkiem ministerstwa sprawiedliwości, urzędu rady ministrów czy Sejmu.

Wszystko to zjednoczyło środowiska zagrożonych sądów, które na posiedzeniu w Sochaczewie powołały stowarzyszenie Amici Curiae. Na jego czele stanął oczywiście Wojciech Błaszczyk. Jednocześnie on sam, wraz z innymi zwolennikami tej idei, nie posługując się jedynie negacją, tworzył kontrpropozycję dla poczynań ministerstwa, czyli projekt ustawy oddającej władzę nad sądami parlamentowi. Projekt ten ciągle jest w grze. Wygraliśmy bitwę z ministrem Gawinem podczas pierwszego czytania w Sejmie, gdzie referującym był mecenas Błaszczyk.

Najważniejsze jednak, że było to już drugie zwycięstwo, bo pierwsze i najważniejsze to niewątpliwie obronienie sądu w Sochaczewie, który, po spektakularnych akcjach, zawsze dowodzonych przez Wojciecha Błaszczyka, zniknął z ministerialnej listy sądów do likwidacji.    (bus)

 

Plebiscyt organizuje tygodnik Ziemia Sochaczewska i to na jego stronie można znaleźć szczegółowe informacje o zasadach głosowania:

http://ziemiasochaczewska.sochaczew.pl/www/2416?title=Sochaczewianin-Roku&sochaczew 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

EdwardZEdwardZ
0


Cóż można napisać jaki konkurs taki nominowany mso-ascii-theme-font:minor-latin;mso-hansi-font-family:Calibri;mso-hansi-theme-font:
minor-latin;mso-char-type:symbol;mso-symbol-font-family:Wingdings" lang="PL"> :)(2013-02-06 16:40)
NovJanNovJan
0

"Już po raz piętnasty czytelnicy tygodnika Ziemia Sochaczewska wybiorą osobę, która w szczególny sposób rozsławiła miasto, zasłużyła się działaniami społecznymi, dokonała wielkich rzeczy"


 


jakich innych wielkich społecznych czynów dokonał ten pan? poza tym ze skończył studia, pracuje w zawodzie i walczy o to co dobre dla niego i kolegów?


wg. tych kryteriów nominowac można by dużą cześć mieszkańców Sochaczewa


 


 


novjan

(2013-02-07 09:17)
dragon36dragon36
0
osobiście nie widzę w wsród nominowanych do tytułu sochaczewianina roku osoby ktora na to zasluguje ,no może jedna kobieta ktora zawsze słuzy pomocą . (2013-02-07 14:08)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy