Sochaczewscy badmintoniści z cennym podium

Zdjęcia i foto: Sochaczewscy badmintoniści z cennym podium Badminton sochaczew

,,Turniej o puchar burmistrza Józefowa,,

20.06.2015 r., Józefów k.Otwocka

 

Reprezentanci coraz prężniej rozwijającej się:,, Indywidualnej Ligii Badmintona Powiatu Sochaczewskiego,, ruszyli po raz kolejny na sportowy szlak tej dyscypliny. Kierunek wyprawy rok wcześniej przetarł już Rafał więc jego pozytywna rekomendacja nt. zawodów organizowanych przez: ALFA BADMINTON była kluczowa.

W związku z czym po porannej, kilkugodzinnej podróży przez stolicę Polski docieramy na miejsce po drugiej stronie Wisły, gdzie jesteśmy ciepło przyjęci.

Turniej rozgrywany sprawnie na 6 kortach, systemem pucharowym.

Zawody pierwotnie miały być podzielone na dzieci oraz dorosłych i były, ale z racji niższej frekwencji niż zakładana dorośli (zamiast podziału na poziom:początkujący, średnio zaawansowany i mistrzowski) zmierzyli się wszyscy razem ze sobą. Warto zaznaczyć, że w stawce 11 osób byli: świeżo upieczeni medaliści mistrzostw Polski amatorów z Zielonki oraz osoby na co dzień grający mocno w stołecznych sekcjach pod okiem bardzo znanych trenerów. Te doborowe towarzystwo uzupełniało 2 naszych reprezentantów w tym debiutant poza Sochaczewem-Radek Podczaski i Damian Smus.

Ku zaskoczeniu organizatorów i podwarszawskich stałych bywalców w Józefowie walkę o pierwsze miejsce toczył właśnie Damian!

Finałowy pojedynek był okrasą turnieju i cieszył się sporym zainteresowaniem obecnych. Skazywany na pewną porażkę nasz reprezentant charakternie stawił wielki opór rywalowi dzięki czemu wynik był sprawą otwartą do ostatniej akcji, zaś większość setów była grana na przewagi a wszystko rozstrzygał tie break.

Warto dodać, że decydujące starcie Damian po prośbach rywala postanowił zagrać piórową lotką, którą zaczyna dopiero się uczyć odbijać.

Świetnie finał określa pewien cytat lokalnego weterana:,,Piękna technicznie i śmiertelnie zabójcza precyzja Warszawska przeciwko brutalnej sile z ogromem heroicznej defensywy Sochaczewskiej,,

 

WYNIKI gier eliminacyjnych:

SMUS 27:25, 21:13 Woźnica

PODCZASKI 21:16, 21:8 Różycki

SMUS 21:8, 21:13 PODCZASKI

 

FINAŁ

SMUS 26:24, 16:21, 21:23 Górniak

 

Mecz o 2miejsce

SMUS 21:13, 23:25, 20:22 Przybysz

 

Mecz o 4miejsce

PODCZASKI 16:21, 17:21 Kutla

 

 

 

Damian Smus

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy