Sochaczewscy mundurowi z pomocą bezdomnym

Zdjęcia i foto: Sochaczewscy mundurowi z pomocą bezdomnym Narkotyki, alkohol sochaczew

Sochaczewscy policjanci z Rewiru Dzielnicowych regularnie kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, proponując m.in. pomoc w dotarciu do ośrodka, gdzie otrzymają ciepły posiłek oraz nocleg. Zima w tym roku jest wyjątkowo łagodna, co znacząco zmniejsza ryzyko wychłodzenia organizmu. Mimo to apelujemy: Jeśli widzicie osobę, która potrzebuje pomocy, powiadomcie odpowiednie służby.

,,Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych KPP w Sochaczewie w trakcie ostatnich działań sprawdzali dworzec i jego okolice, parki, pustostany i inne miejsca, w których przebywają osoby bezdomne, proponując pomoc w transporcie do placówki, w której otrzymają ciepły posiłek i nocleg. Policjanci pierwszego kontaktu współpracują również z ośrodkami pomocy społecznej i wymieniają się informacjami o miejscach przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem. Często zdarza się jednak, że propozycja jest odrzucana, a osoba dobrowolnie naraża się na utratę zdrowia.

Mając informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych prosimy, aby przekazywać je do właściwych instytucji, także Policji. Pamiętajmy, że czasami tylko jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112 lub do dyżurnego sochaczewskiej komendy 46 863 72 22." - informuje KPP w Sochaczewie

W Sochaczewie problem bezdomności dotyczy wielu osób. Z pomocą przychodzą policjanci, ale ogromne znaczenie ma również postawa mieszkańców naszego miasta. Nie przechodźmy obojętnie obok osób, które mogą potrzebować naszej pomocy.


źródło, zdj. KPP Sochaczew 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy