Sochaczewscy policjanci przypominają o wprowadzeniu nowych przepisów

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sochaczewscy policjanci przypominają o wprowadzeniu nowych przepisów  Komunikaty sochaczew

Przypominamy, że rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 roku wprowadza ograniczenia w przemieszkaniu się, poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Pamiętajmy w tym trudnym czasie, że przepisy są wprowadzone dla naszego bezpieczeństwa. Dlatego sochaczewscy policjanci i pracownicy sanepidu apelują o odpowiedzialność, nie tylko za siebie, ale także innych mieszkańców naszego powiatu.


Ograniczenia w przemieszczaniu się


Do 11 kwietnia br. włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:


dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.

wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.

załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne! Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób, które muszą zachować między sobą odstęp nie mniejszy niż 1,5 metra. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.


W autobusie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących


Środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób.


Całkowity zakaz zgromadzeń – chyba że z najbliższymi


Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będzie można się jednak spotykać z najbliższymi.


Zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych


Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. Tutaj jednak wprowadzono kolejną ważną zasadę. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.


Zachęcamy jednak do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.


Zakłady pracy


Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.


Pozostałe ograniczenia nadal obowiązują.


Mimo wprowadzanych zmian, w mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.


Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.


 


Sochaczewscy policjanci wraz z pracownikami sanepidu apelują o odpowiedzialność, nie tylko za swoje zdrowie, ale także rodziny i bliskich.KPP Sochaczew 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

pisiorekpisiorek
0
W weekend stada motocyklistów przemieszczały się z rykiem silników, w celach bytowych zapewne , po obwodnicy , po Łowickiej , Malesin, Boryszew , cały ku..a dzień szukali maseczek ! A policja kontroluje pieszych i deskorolkarzy - ci są dopiero niebezpieczni ! (2020-03-30 14:34)
robroyrobroy
0
jeżeli market np. budowlany jest otwarty to chyba mogę do niego wejść i kupić np. farby,mam wolne i chcę trochę pomalować? nie skontaktuję się z nikim,chyba że Policjant mnie zaczepi,będzie pierwszą osobą z którą rozmawiam,a on już gadał z dziesiątkami osób i może być nosicielem.Zamknąć wszystko,i po kłopocie-ale ! osiedlowy sklepik można ,ale ruszyć markety? Jaruzelski zabraniał tylko nocą chodzić mimo tego ta zaraza Solidarności rozlazła się po piwnicach i strychach i wyszła w 89,,a teraz te pokłosie ubeckie chce wszystkich w domu zamknąć,i co to da? gdzie mam kupić tester żeby polizać i stwierdzić czy coś mi dolega? a Policjant jest jasnowidzem i po oczach stwierdzi czy jestem chory? no dobra,już się uspokajam (2020-03-30 16:21)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy