Sochaczewska Karta Mieszkańca: kto korzysta?

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sochaczewska Karta Mieszkańca: kto korzysta? Opieka społeczna sochaczew

Pierwsze Sochaczewskie Karty Mieszkańca zostały wydane w styczniu 2016 roku. Jak informuje ratusz, od tamtego czasu ich posiadaczami stało się około 3 tysięcy osób. Od niedawna wniosek o wydanie karty można złożyć elektronicznie.

 

Co daje Sochaczewska Karta Mieszkańca (SKM)? Prawo do skorzystania z przeważnie 15-procentowych ulg przy zakupie biletów do obiektów kulturalno – rekreacyjnych na terenie miasta. Co istotne, SKM mogą posiadać wszystkie osoby, które rozliczają u nas podatek dochodowy od osób fizycznych i deklarują w swoim zeznaniu, że ich miejscem zamieszkania jest Sochaczew, przy czym karty wydawane są zarówno osobom dorosłym, jak i ich dzieciom.

Wnioski o wydanie SKM składa się w naszym Urzędzie Miejskim i tu też się je odbiera. Od niedawna poza tradycyjną formą papierową, możemy wnioskować o karty poprzez platformę internetową sochaczew.informica.pl, wypełniając prosty formularz. Każda wydana karta ważna jest przez okres jednego roku.

Posiadacze SKM mogą skorzystać z 15-procentowej zniżki na: normalny jednorazowy lub miesięczny bilet komunikacji miejskiej, normalny bilet jednorazowy lub karnet uprawniający do korzystania z oferty Sochaczewskiego Centrum Kultury, bilet na basen, lodowisko i wypożyczalnię kajaków przy miejskiej plaży, normalny bilet jednorazowy do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, opłatę jednorazową za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania (z wyłączeniem opłat abonamentowych typu „M”). Posiadanie karty daje nam też pierwszeństwo w przyjęciu dzieci do żłobka, przedszkoli czy szkół prowadzonych przez miasto Sochaczew, a także umożliwia nabycie biletów normalnych w cenie ulgowych na całą ofertę Stacji Muzeum (Muzeum Kolei Wąskotorowej).

 

W razie pytań i wątpliwości informacji udziela Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM, mieszczący się na trzecim piętrze ratusza (pok. 425), tel. (46) 862-22-35, wew. 440.

 

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

kacperskyykacperskyy
+1

zalety karty? :) prosze bardzo pierwszy z brzegu te z ktorych najbardziej sie bedzie korzystac: ulga 15% na bilet normalny ZTM.

bilet normalny z 15% ulgą - 2.38 PLN
karnet normalny (6 szt) - 14 PLN czyli 2.33 PLN
dziekuje panu burmistrzowi za taką łaskę, a na basen to mam benefita.

a do muzeum czy innych przybytków kultury w sochaczewie to chodze tyle razy w roku ze pierdziele tą karte mieszkanca, oszczednosc 4 zeta w roku na tyle mnie nie interesuje ze zniechecam sie cala procedura wyrobienia tej karty i noszenia dodatkowego plastiku w portfelu :) dziekuje jeszcze raz za super produkt dla mieszkancow sochaczewa ktorzy placa tu podatki. kto pomyslal to wogole jej nie wyrabial bo wiecej czasu na to stracil niz to jest warte.

PS. droga redakcjo z tym miesiecznym to bym tak sie nie rozpedzal, prosze spojrzec na oficjalna strone ZKM sochaczew. nie ma nawet wzmianki o tym ze na SKM moge kupic bilet miesieczny z 15% znizką: http://zkm.sochaczew.pl/www/585?title=CENY-BILETOW&sochaczew

ale przyjmijmy jednak ze tak jest:
bilet miesieczny normalny 84 PLN - 15% rabatu kosztował by 71.40 PLN

kto z tego najwiecej korzysta zeby mogl odczuc wartość dodaną. a no ucziowie i ci co dojezdzaja do roboty.

miesiecznie 21 dni (42 przejazdy) dojezdzasz srednio czy aby zawsze? nie sądze. policzmy 4 dni jezdziesz autem lub masz urlop, ferie, swieta lub idziesz na piechote bo autobus odjechal tuz przed pociagiem, zatem 17 dni (34 przejazdy) srednio:

przejazd na karnecie kosztuje 2.33 PLN x 34 dni = 79,22 PLN
miesieczny po zniżce kosztuje nas                          71.40 PLN

dodajcie do tego urlopy, dluzsze wolne lub okres letni gdzie wiekszosc miesiaca wracamy sobie spacerkiem. W sklali calego roku ta karta rowniez jest gowno warta.

(2017-10-04 14:57)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć, że tuż przed wprowadzeniem karty mieszkańca MOSiR podniósł ceny za normalne wejściówki tym samym fundując nam ceny po niżkach na kartę praktycznie takie same jak przed ich wprowadzeniem.

To się nazywa ukłon w stronę mieszkańców :)

(2017-10-09 10:24)
Pan AdamPan Adam
0

Niepotrzebny kawałek plastiku

(2017-10-09 11:52)
NovJanNovJan
0

zadam pytanie o bilety miesieczne:

czy bilety miesieczne mozna wyrobić tylko w  ZGM-ie na Trojanowie czy jeszcze gdzieś np. w centrum?

i drugie pytanie: czy bilet jest tylko od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca czy można wyrobić w trakcie miesiąca np. od 15 do 15 kolejnego miesiąca?

a co do SKM zgadzam sie z poprzednikami - nic nie wnosi ten kawałek plastiku - jakość tej oferty jest na takim samym poziomie na jakim są wladze naszego miasta.

 

(2017-10-09 13:08)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy