Sochaczewska Odyseja Historyczna

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczewska Odyseja Historyczna Imprezy cykliczne sochaczew
+2

Jedną z nowości podczas tegorocznych Dni Sochaczewa , był I Piknik Historyczny „Sochaczew - Siedem Wieków Historii ”.

W sobotę 11 czerwca, plac Kościuszki zapełnił się odtwórcami wielu epok historycznych, które związane były z naszym miastem i jego mieszkańcami na przestrzeni dziejów. Na sochaczewską odyseję historyczną przybyli przedstawiciele wiodących grup rekonstrukcyjnych i bractw rycerskich z terenu całego kraju.
Średniowieczną epokę rycerską reprezentowała ”Smocza Kompania” z Warszawy oraz „Księstwo Draconii Czarnej” z Sochaczewa. Czasami nowożytnymi zajęła się konna grupa kaskaderska „East Riders” ze Słupna, 'Podlaska Brygada Rekonstrukcji' z Tykocina , ' 4 Pułk Xięstwa Warszawskiego' z Warszawy , Łodzi i Płocka oraz GRH 'Kampinos' z Nowego Dworu. Czasy związane z historią najnowszą ( I wojna światowa, wojna polsko-bolszewicka 1920 r., II wojna światowa ) przedstawiały sochaczewskie grupy : Muzealna Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. II/ 18 pp oraz GRH '14 Pułku Ułanów Jazłowieckich' .

Spektakularny cykl dynamicznych pokazów wypełnił na 7 godzin plac Kościuszki, przez ten czas wykonawcy wykazali się pełnym profesjonalizmem prezentując swoisty teatr historii.
W tym czasie plac odwiedzały liczne grupy mieszkańców naszego miasta, obserwować można było także sporo osób przyjezdnych.

Organizatorem I Pikniku był burmistrz miasta Sochaczew – p. Piotr Osiecki, zaś realizacją imprezy zajęli się pracownicy Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie, portal „dobroni.pl ” i Muzealna Grupa Rekonstrukcji im. II batalionu 18 pułku piechoty.Podkład muzyczny imprezy zapewnił zespół L'ombelico del Mondo- sekcja marszowa, oraz Mirosław Hymon z MOK w Chodakowie.
Wśród współorganizatorów nie zabrakło także Fundacji Wojskowości Polskiej i Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. W projekcie udział wzięli sochaczewscy przedsiębiorcy, współorganizatorami zostali:

Hurtownia Wędlin i Drobiu „Salami”, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Wioletta Gzik-Janiak Jacek Janiak oraz firma transportowa „TRAMEX”.

Na stronie dobroni.pl można zobaczyć krótki film prezentujący I Piknik.
Jakub Wojewoda

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy