Sochaczewska wąskotorówka na wystawie "Piąta strona Mazowsza"

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczewska wąskotorówka na wystawie "Piąta strona Mazowsza" Wystawy, projekty sochaczew
+1

W czasie pandemii, kiedy wiele osób spędza wakacje w miejscu zamieszkania, liczne jednostki kulturalne zachęcają do aktywnego wypoczynku i poznawania swojej małej Ojczyzny. Służy temu również wystawa czasowa pt. "Piąta strona Mazowsza", która została zorganizowana przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Ekspozycja powstała m.in. we współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym, Towarzystwem Opieki nad Zabytkami w Czersku, Legionowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym czy Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Wśród partnerów przedsięwzięcia znalazło się również Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie wraz ze swą jednostką nadrzędną, czyli Stacją Muzeum w Warszawie.

Na wystawie, która udostępniona będzie w lipcu i sierpniu br., prezentowane są najciekawsze atrakcje turystyczne Mazowsza, w tym makieta kolejowa nawiązująca do sochaczewskiej wąskotorówki. Promowane są także zamki w Sochaczewie, Liwie, Ciechanowie i Czersku, kościół obronny w Brochowie oraz inne zabytki, które choć znajdują się na szlakach turystycznych, to jednak są często pomijane przez turystów, chętniej wybierających się w góry, nad jeziora lub nad morze. W myśl powiedzenia "cudze chwalicie, swego nie znacie" zapraszamy do odwiedzenia lokalnych atrakcji swojego regionu, zachęcając zwłaszcza do wizyty w naszym muzeum, które oprócz największego zbioru taboru wąskotorowego w Polsce oferuje w sezonie turystycznym klimatyczne przejażdżki pociągiem Retro do Puszczy Kampinoskiej. Nie można również zapominać, iż ważnym aspektem działalności placówki jest nie tylko popularyzacja dziejów kolejnictwa, ale również bogatych dziejów Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej, które znalazły odbicie w tematyce niniejszej ekspozycji.

Monika Szymańska

Muzeum Kolei Wąskotorowej
w Sochaczewie

Fot. Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Kampinoski Park Narodowy

Więcej:

Wystawy czasowe Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy