Sochaczewski policjant ratował mężczyznę bez wahania

Zdjęcia i foto: Sochaczewski policjant ratował mężczyznę bez wahania Komunikaty sochaczew

Starszy mężczyzna potrzebował pomocy, jednak nikt nie chciał mu jej udzielić. Jedną osobą, która nie przeszła obojętnie był post. Kamil Franc policjant z sochaczewskiej komendy.


10 marca był dla post. Kamila Franca dniem wolnym od pracy, mimo to wzorowa postawa sochaczewskiego policjanta pokazuje, że funkcjonariuszem jest się na służbie o każdej porze dnia i nocy. 


77-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego zasłabł w wyniku czego uderzył głową o poręcz. Nieprzytomny leżał przy krawędzi jezdni. Piesi i kierowcy mijali go, nawet nie sprawdzając co się stało. Właśnie wtedy mężczyznę zauważył post. Kamil Franc i natychmiast ruszył z pomocą. Wezwał pogotowie, a następnie cały czas kontrolował jego stan do czasu przyjazdu karetki. Przekazał ratownikom informacje o okolicznościach upadku i mężczyzna trafił pod opiekę medyków.


Wczoraj do komendy zadzwonił z podziękowaniem za prawidłową postawę jeden z mieszkańców miejscowości, w której przebywa post. Kamil Franc i to od tego mężczyzny przełożeni dowiedzieli się o tym, co zrobił policjant.


Pamiętajmy, że jeżeli widzimy zagrożenie dla zdrowia i życia innych osób - reagujmy! Nie przechodźmy obojętnie, bo czasami szybka reakcja może komuś uratować życie.


źródło KPP Sochaczew

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy