Sochaczewski Punkt Informacji Turystycznej - coraz więcej chętnych

Zdjęcia i foto: Sochaczewski Punkt Informacji Turystycznej - coraz więcej chętnych Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Sochaczewski Punkt Informacji Turystycznej w Sochaczewie działa w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej oraz Pola Bitwy nad Bzurą. Jego działanie zostało zainaugurowane podczas Dni Sochaczewa 2019. 


Wydział Promocji Miasta, który jest pomysłodawcą tego projektu prowadzi działania w ramach oceny zapotrzebowania na usługi jakich oczekują turyści. Są to szeroko zakrojone zapytania, które mają być podpowiedzią w działaniach jakie wydział podejmie w przyszłości. O tym co należy zbadać informowała Joanna Niewiadomska - Kocik, Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.


- Jest dużo zagadnień. Na przykład, czy z Sochaczewskiego Punktu Informacji Turystycznej korzystają osoby tylko polskojęzyczne, czy obcojęzyczne, jakimi językami władają, jaka jest ich liczba. Chcielibyśmy również wiedzieć, skąd turyści dowiadują się o istnieniu punktu i na jakiego typu informacje jest największe zapotrzebowanie. Czy to są tematy dotyczące historii miasta i regionu, czy baza noclegowa i restauracyjna, czy może sieć placówek kultury i wydarzenia artystyczne. 


Urząd przeprowadzi analizę i według otrzymanych wyników przygotuje ofertę, która będzie skierowana do odpowiedniej grupy odbiorców. W ramach działania Sochaczewskiego Punktu Informacji Turystycznej możemy zapoznać się lokalnymi wydarzeniami w różnych instytucjach kultury czy też publikacjami. 


Łukasz Kuciński, którego na co dzień możemy spotkać w SPIT informuje, iż chętnych do zapoznania się z ofertą jaką proponuje miasto w zakresie turystyki czy też wydarzeń kulturalnych jest coraz więcej. 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy