Sochaczewski Turniej Rycerski - relacja

/ 50 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczewski Turniej Rycerski - relacja Historia i tradycja sochaczew
+45

W pierwszy weekend sierpnia br. park im. I.W. Garbolewskiego zamienił się w obozowisko pełne średniowiecznych wojów i towarzyszących im niewiast. To za sprawą Sochaczewskiego Turnieju Rycerskiego, w trakcie którego każdy mieszkaniec miasta ma możliwość uczestniczenia w plenerowej lekcji historii.

Dwudniowy turniej rozpoczął się przemarszem spod obozu pod budynek Starostwa. Następnie uczestnikom Turnieju zostało zaprezentowane uzbrojenie rycerskie oraz odbył się pokaz walk w wykonaniu Pocztu Rycerskiego Herbu Sobol. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także eksperymenty chemiczne wykonywane przez grupę Ars Alchemia. Kolejne w programie imprezy były pokazy łucznicze i kusznicze grupy Łuczników Św. Jerzego.

Przyszedł czas na długo oczekiwany pokaz sokolniczy, w trakcie którego oprócz dokładnej prezentacji drapieżnych ptaków, można było również niektóre osobniki wziąć na rękę. Oczywiście wszystko odbywało się pod opieką sokolnika oraz po zaopatrzeniu się w specjalną rękawicę. 

Niezwykle ciekawie i zarazem bardzo głośno w parku im. I.W.Garbolewskiego było w kolejnych minutach, bowiem punktem imprezy był pokaz artyleryjski Grupy Strzelectwa Historycznego Czarna Kompania.

Na zakończenie odbyła się wieczorna inscenizacja.

Przez cały dzień oprócz różnorodnych pokazów historycznych, przeplatanych muzyką oraz wybuchami, można było również skorzystać z oferty wielu stoisk, m.in. namiotu z tatarskim jadłem, stoiska z biżuterią, czy też namiotu w którym odbywały się bardzo ciekawe warsztaty, podczas których dzieci same wykonywały ciasto na podpłomyki.

Za nami dopiero pierwszy z dwóch dni Sochaczewskiego Turnieju Rycerskiego. Z pewnością duże brawa należą się głównemu organizatorowi wydarzenia, a mianowicie Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą za tak urozmaicony program imprezy. Już jutro, 4 sierpnia od godziny 10.00 ponownie Park im. I. W. Garbolewskiego zamieni się w historyczne obozowisko. Jakie atrakcje tym razem będą czekać na mieszkańców Sochaczewa można sprawdzić TUTAJ.

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy