Sochaczewskie Fortyfikacje – kto okrada schrony?

/ 2 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sochaczewskie Fortyfikacje – kto okrada schrony? Interwencje i pomoc sochaczew

Schrony w Sochaczewie to miejsca, które dzięki pracy kilku osób powracają do życia. Maja być utrwaleniem historii naszego terenu, dowodem, obrazem, który otwiera pewny etap, dający nam teraźniejszość. O projekcie opowiadał nam Artur Gałecki https://e-sochaczew.pl/m/bunkry-w-sochaczewie/61381 , który jest jednym z pomysłodawców tego przedsięwzięcia. 


Niestety nie wszyscy potrafią docenić zaangażowanie, pracę, środki finansowe jakie wkładane są w odzyskanie sochaczewskich schronów. Możliwość udostępnienia ich dla zwiedzających, prowadzenia lekcji, spotkań to zadanie, które jest poprzedzone ogromem pracy i funduszy.  Bunkry zostały zdewastowane oraz okradzione. Złodzieje, którzy włamali się do sochaczewskich schronów ukradli nie tylko rzeczy. Zabrano zaangażowanie, entuzjazm osób remontujących, czas poświęcony na przywracanie świetności bunkrów, a przede wszystkim, zabrano wiarę w ludzi.


Bunkry w Sochaczewie to projekt prowadzony dzięki Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza. To przedsięwzięcie, które ma ocalić pamięć o naszej historii. 


Zwracamy się, z przedstawicielami FOZM, o pomoc w odnalezieniu sprawców tych zdarzeń.  


- APEL do mieszkańców Lubiejewa, Władysławowa, Kuznocina, ulic Płockiej, a zwłaszcza Łowickiej o pomoc w rozpoznaniu złodziei, którzy około trzech tygodni temu okradli schron przy ul. Lubiejewskiej m.in. z instalacji elektrycznej wraz z lampami i bakelitowymi puszkami i przełącznikami, a także przedłużaczem. Przedwczorajszej nocy zaś ci sami złodzieje włamali się do schronu przy ul. Kątowej, kradnąc lampki halogenowe, lampy zakupione ponownie do okradzionego wcześniej schronu a także przewód elektryczny i całą instalację elektryczną oraz wiele cennych dla nas pamiątek i narzędzi.


Prosimy także o czujność i przekazywanie wszelkich informacji dotyczących dwóch podejrzewanych mężczyzn tel. 604594199 lub piszcie na fb "PROJEKT SOCHACZEWSKIE FORTYFIKACJE"


Tylko razem możemy uratować i zachować pamięć o naszych przodkach, o mieszkańcach Sochaczewa i o braciach Franciszkanach z Niepokalanowa – apelują osoby, które zaangażowane są projekt. 


Mamy nadzieję, że dzięki wspólnemu działaniu uda się odnaleźć osoby, które odpowiedzialne są za kradzieże w bunkrach na terenie naszego miasta.   


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

andrzej49andrzej49
0
Czy nie należałoby powiadomić prokuraturę ,która zlecilaby śledztwo policji. (2019-11-03 16:48)
kacperskyykacperskyy
+1
chałwa bohaterom! kto okrada? ten co kotwice na ramieniu nosi, bezrobol patriota, pozniej pojdzie drzec morde precz z kebabami i lgbt (2019-11-04 08:24)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy