Sochaczewskie Kino Plenerowe 2017: tym razem na plaży miejskiej

/ 8 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sochaczewskie Kino Plenerowe 2017: tym razem na plaży miejskiej Rekreacja sochaczew

W tym roku ratusz planuje organizację Sochaczewskiego Kina Plenerowego na plaży miejskiej. Do 8 maja zainteresowani jego organizacją w naszym mieście mogą składać swoje oferty w ramach ogłoszonego kilka dni temu przetargu. Urząd Miasta oczekuje, że autor najatrakcyjniejszej oferty zorganizuje 4 pokazy filmowe nad Bzurą i jeden w parafii św. Alberta. A poza tym zapewni odpowiedni sprzęt, nagłośnienie i minimum 80 leżaków dla wielbicieli kina na świeżym powietrzu.

Zacznijmy od tego, że chętnych na zorganizowanie Sochaczewskiego Kina Plenerowego 2017 na plaży miejskiej musi być niewielu, skoro ratusz w ciągu miesiąca ogłosił przetarg na wykonanie tej usługi drugi raz. Termin składania ofert w ramach ostatniego przetargu upływa 8 maja br. Wiemy, że właściciel Kina Mazowsze w naszym mieście nie jest zainteresowany uczestniczeniem w nim.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, w ramach Sochaczewskiego Kina Plenerowego 2017 na plaży miejskiej przy Przystani nad Bzurą, mają się odbyć cztery pokazy filmowe: 6 i 20 lipca w godzinach 21.30 – 24.00 oraz 3 i 17 sierpnia w godz. 21.00 24.00. Przetarg obejmuje też projekcję filmu „Brat Naszego Boga”  na terenie Parafii Św. Brata Alberta 17 czerwca br. w godzinach 21.00 – 24.00.

Wymagania wobec oferentów są spore. Muszą oni dysponować prawem do publicznej emisji filmów oraz posiadać uregulowane opłaty niezbędne do projekcji filmów. W ramach zamówienia powinni dysponować odpowiednim sprzętem, w tym ekranem 20 m 2, nagłośnieniem w systemie liniowym, projektorem liniowym i agregatem prądotwórczym o odpowiedniej mocy. Poza tym realizator Kina Letniego w Sochaczewie powinien zapewnić minimum 80 leżaków dla oglądających wieczorne seanse.

Tytuły filmów, jakie zobaczymy w ramach projektu, poznamy po głosowaniu sochaczewian, na około 14 dni przed pierwszą projekcją. Film „Brat Naszego Boga” jest obrazem spoza listy przekazanej do publicznego wyboru.

Ratusz oczekuje też, przed projekcją każdego z filmów realizator Sochaczewskiego Kina Plenerowego zorganizuje konkursy z nagrodami przekazanymi przez UM.

Czy pojawią się chętni na zorganizowanie takiej atrakcji, dowiemy się 8 maja br.

 2.3
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (8)

chodaczekchodaczek
0
Kto wybrał tytuły filmów? Chyba ktoś, kto nie chodzi do kina! Powodzenia w niefrasobliwości. Szkoda, że nie poproszono pierwszych twórców kina plenerowego. (2017-05-04 15:36)
Janusz01Janusz01
+1
A dlaczego nie na muszli w centrum tylko na tym zadupiu gdzie nie ma na czym usiąść?  (2017-05-04 16:37)
Zbigniew ZbychZbigniew Zbych
+1
Niesamowita bzdura, pomysł kina nad Bzurą z minimum 80 leżakami, a za plecami zacna imprezownia, no gratuluję bzdurnego projektu :-/ (2017-05-04 18:12)
jojcojojco
0
@Zbigniew Zbych
Ja bym tak od razu nie skreślał tego pomysłu z bardzo prostego powodu. Otóż, o ile dobrze pamiętam to zawsze seanse odbywały się w czwartki, a jak wiadomo w Przystań i Usiądź imprezy odbywają się w weekendy. Tak owaszem, w tygodniu również leci muzyka bo taki jest klimat tego miejsca, natomiast osoby prowadzące wspomnianą "przystań" (a znam je doskonale bo osobiście od wielu lat), są osobami z którymi naprawdę można się dogadać i nie wierzę w to, aby nie poszli na to by ująć kilka decybeli na czas trwania seansu.
Inną kwestią jest wspomniany przez @Janusz01 brak czegoś pod tyłkiem, bo tu już ewidentnie skromne 80 leżaków może nie wydać biorąc pod uwagę choćby najniższą frekwencję z poprzednich lat.
Reasumując... Ja bym się tak od razu nie nastwiał negatywnie na pomysł jaki padł. W końcu między innymi po to powstało to miesjce. Chcieliśmy mieć miejsce gdzie można usiąść i się chilloutować więc je mamy. Myślę, że tegoroczne seanse na pewno pozostawią coś do poprawy jeśli Ratusz w przyszłości będzie chciał się decydować na to miesjce zresztą podobnie było po pierwszym senasie na muszli. (2017-05-05 08:54)
iksiks
0
Brat Naszego Boga przeciętny film sprzed 20 lat. (2017-05-05 11:43)
chodaczekchodaczek
0
Na zdjęciu widać widzów z pierwszego pokazu plenerowego. Amfiteatr był wypełniony po brzegi, czyli zeszło się z połtora tysiąca ludzi.Ale robił to Tomek Flakowski z Rozruszaj Miasto z Panem Magdziarzem z Kina Mazowsze. Przez następne dwa lata frekwencja była podobna. W zeszłym roku organizację wzięło w swoje rece miasto i mieliśmy opłakane efekty. Widzow było po 200 na każdym seansie. A teraz to ma być juz klapa, kiedy zamówiono 80 leżaków. Amatorzy z urzędu niech sie wezmą za swoją robotę, a nie próbują manipulowac w kulturze bo to do niczego dobrego nie doprowadzi. Specjaliści od repertuaru zobaczcie co było juz wyświetlane z poprzednich latach i uaktualnijcie wykaz filmów. (2017-05-05 17:25)
robroyrobroy
0
boli niektórych ta muszla,ością w gardle staje,imprezy omijają ją z daleka,zamiast wydawać tysiące na jakieś plazowiska,wytryski ,muszla winna być dawno zmodernizowana,organizowanie kina plenerowego za pomocą 80 leżaków ,kiedy obok jest miejsce dla setek widzów? (2017-05-07 09:31)
dragon36dragon36
0
ale po co ta cała maskarada,miała byc rewitalizacja terenow wokół zamku ?,skasowac amfitteatr,ławki ,wyrównac teren pobudować obiekt,usługowo handlowy,a wszystkie atrakcje kulturalne przenieśc nad rzekę i tyle.Cicho spokojnie,a i miejsce atrakcyjniejsze będzie o wiele.
  (2017-05-07 10:44)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy