Sochaczewskie Lato 2016 – oferta dla mieszkańców

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczewskie Lato 2016 – oferta dla mieszkańców Rekreacja sochaczew

Jesteśmy mniej więcej na półmetku wakacji. Przejrzeliśmy ofertę letnich atrakcji przygotowaną przez ratusz, obejmującą również inicjatywy samych mieszkańców, ujętą między innymi na opublikowanym przez UM plakacie SOCHACZEWSKIE LATO 2016. 

 

Co na plakacie

Wspomniany plakat SOCHACZEWSKIE LATO 2016 opublikowany przez ratusz ujmuje cztery wakacyjne oferty dla mieszkańców. Oto one. 

Wydaje się, że jedną z najlepszych propozycji okazała się plaża miejska, którą otwarto 18 czerwca br. Jak dumnie donosi Urząd Miasta, w ciągu ostatniego miesiąca aż 400 razy skorzystano z tutejszej wypożyczalni kajaków. Nic dziwnego, kajaki, w liczbie 10, są nowe i w pełni wyposażone. Za niedużą opłatą 10 zł od sztuki na godzinę można je wypożyczać codziennie w godzinach 10.00 – 19.00 (tzn. ostatnie wypożyczenie może nastąpić najpóźniej o godz. 18.00). W każdą sobotę wakacji na plaży miejskiej organizowania jest też dyskoteka z muzyką wszystkich pokoleń.

Dodajmy, że plaża miejska powstała na wniosek Stowarzyszenia Motocykliści Sochaczewa, które opiekuje się przystanią, i dzięki ogromnemu poparciu mieszkańców, w ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Powodzenie tego czysto społecznego projektu najwyraźniej dostrzegły władze miasta, które obiecują rozpocząć starania o otwarcie w przyszłym roku kąpieliska przy nadbzurskiej plaży. Lepiej późno niż wcale i oby się udało. W każdym razie, nawet bez kąpieliska, plaża cieszy się dużym powodzeniem i jako taka znalazła się na pierwszym miejscu propozycji sochaczewskiego ratusza w ramach wspomnianego plakatu „Sochaczewskie Lato 2016”.

Na drugim miejscu tej oferty znajdujemy basen Orka, który przez cały okres wakacji, tj. do 31 lipca br. ma dla dzieci, młodzieży i studentów specjalną promocję. Otóż, w dni powszednie, w godzinach 7.00 – 9.00 (sic!) wymienieni mogą zażyć kąpieli w cenie 1,80 zł za godzinę. To okazja dla tych milusińskich, którzy w wakacje nie lubią pospać. Pozostałych okazja omija. Już spoza plakatu wiemy, że Orka organizuje też wakacyjne kursy pływania czy festyny wodne.

Trzecią plakatową propozycją ratusza na spędzenie lata w Sochaczewie jest odwiedzenie Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, które w okresie wakacyjnym wydłużyło godziny otwarcia (wtorki, czwartki, piątki 10.00 – 16.00, w środy, soboty i niedziele 10.00 – 18.00).

No i ostatnia, przynajmniej ostatnia plakatowa, propozycja: hala sportowa MOSiR przy Kusocińskiego, czynna w dni powszednie do końca sierpnia w godzinach 8.00 – 14.00, gdzie chętni mogą korzystać z gier planszowych, stołów do tenisa, badmintona, pograć w kosza i piłkę nożną. 


Co poza plakatem

Dość bogatą propozycję wakacyjnych zajęć dla dzieci przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna, do której milusińscy mogą przychodzić codziennie, mając gwarancję rozwijających lekcji tak z dziedziny literatury, jak plastyki. Warto zapoznać się z ofertą biblioteki zarówno w Kramnicach, jak i jej filiach w Chodakowie i Boryszewie.

W każdą niedzielę wakacji w godzinach godz. 15.00-18.00 można wziąć udział w projekcie „Przewodnik na zamku”. Mieszkańcy zwiedzają wzgórze zamkowe wraz z pracownikami Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, którzy opowiadają historię zabytku, a także odpowiadają na nurtujące mieszkańców pytania. Zwiedzanie z przewodnikiem jest oczywiście nieodpłatne.

Za nami dwa, a przed nami jeszcze dwa seanse w ramach Sochaczewskiego Kina Plenerowego na muszli u stóp wzgórza zamkowego. 4 sierpnia o godz. 21.00 zobaczymy pt. „Dzień dobry, kocham Cię”, natomiast 18 sierpnia o tej samej godzinie znany dobrze obraz „Body/ciało”.

20 sierpnia ratusz zaprasza na XVII Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka.

 

Co z inicjatywy mieszkańców

Z inicjatywy mieszkańców Urząd Miasta występuje też w roli współorganizatora kilku fajnych projektów i imprez.

7 sierpnia w godz. 17.00-21.00 w parku im. W. I. Garbolewskiego spotkamy się na kolejnym pikniku z cyklu „Sochaczewski Zwierzyniec". Współorganizatorem imprezy jest Mars Polska.

11, 18 i 25 sierpnia w godzinach 19.00 – 20.00 na wzgórzu zamkowym będzie można wziąć udział w wakacyjnej zumbie z Ewą Osińską oraz obejrzeć pokazy taneczne zespołu Smile Crews. Natomiast Platinium GYM & Fitness Sochaczew zaprasza 13 sierpnia na TABATĘ  z trenerem personalnym. Impreza odbędzie się na terenie Ogródka Jordanowskiego.

20 sierpnia w godz. 16.00-21.30 na Podzamczu będzie miał miejsce kolejny rodzinny piknik historyczny „Zawisza Czarny nad Bzurą”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Nasz Zamek”.


A Sochaczewskie Centrum Kultury zamknięte!

Chyba po raz pierwszy w historii nasze wszystkie trzy ośrodki kultury zamknęły swoje podwoje od 11 lipca do 19 sierpnia, a to z powodu - jak informują kartki na drzwiach - urlopów. W informacji UM na temat letniej oferty czytamy: Wakacyjne zajęcia plastyczne, wokalne, teatralne i plastyczne przygotowało Sochaczewskie Centrum Kultury wraz z jego filiami. We wszystkich czterech placówkach warsztaty prowadzone są od 27 czerwca do 8 lipca włącznie (sic!)

Uroczysta inauguracja sezonu artystycznego w Sochaczewskim Centrum Kultury planowana jest na 27 sierpnia br.

 5
Oceń
(4 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

citizen81citizen81
0
Działa jednak Niezależny Dom Kultury Piekarnia przy Traugutta, w tą niedzielę jest tam koncert. Grają naprawdę dobre kapele, w tym jedna ze Stanów. (2016-07-28 15:11)
dragon36dragon36
0
atrakcji nie brakuje aż żal wyjeżdżać z miasta. (2016-07-29 12:17)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy