Sochaczewskie pogotowie w telewizji TRWAM

O obniżeniu się poziomu usług medycznych pogotowia po wejściu nowego operatora mówi się w Sochaczewie od kilku miesięcy. O jego objawach i przyczynach mówiono w programie Po stronie prawdy telewizji TRWAM, realizowanym na żywo przed naszym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Zaproszeni goście, w godzinnej bezpośredniej relacji, mieli okazję podzielić się swoją na ten temat wiedzą a także przedstawić działania, jakie podejmują dla odmiany tej sytuacji. Choćby posłowie z naszego okręgu: Maciej Małecki i Wojciech Jasiński z Prawa i Sprawiedliwości, którzy na forum parlamentu zadają pytania i wystosowują w tej sprawie interpelacje poselskie.

 - Te moje działania - powiedział m.in. Maciej Małecki - wynikają stąd, że dociera do mnie bardzo wiele skarg od mieszkańców z ziemi sochaczewskiej, ale także z Żyrardowa i innych miejscowości, gdzie obsługę medyczną przejęła firma Falck Medycyna.

Oczywiście wypowiadających się przed kamerą było znacznie więcej, był nim też reprezentujący władze miasta burmistrz Piotr Osiecki, który wyraził opinię, że poddanie ratownictwa medycznego prawom rynkowym było wielkim błędem, ono powinno być bowiem służbą państwową, jak policja czy straż pożarna. Od tej instytucji zależy przecież bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich obywateli.

W godzinnym programie usłyszeliśmy też wypowiedzi dyrektora szpitala i jego zastępcy, wicestarosty a także przedstawiciela związków zawodowych oraz dziennikarzy lokalnej prasy, która na co dzień relacjonuje temat sochaczewskiego ratownictwa medycznego. Wszyscy zgodnie wyrażali troskę o jakość usług medycznych pogotowia, ilustrując to budzącymi niepokój, niekiedy nawet tragicznymi, przykładami. Wiele ciekawych informacji na temat funkcjonowania pogotowia a także przegranego przez siebie przetargu przekazał zebranym i telewidzom szef firmy poprzedniego operatora Grzegorz Riemer.

Zainteresowanie się problemem naszego ratownictwa przez toruńską stację jest symptomatyczne. Chcielibyśmy wierzyć, że również inne ogólnopolskie media podejmą ten temat. Bo być może jest tak, jak sugerował poseł Małecki, że właśnie Sochaczew stał się poligonem dla jakiejś grupy interesu, która chce na służbie zdrowia zarabiać. A w praktyce zarabiać na życiu i zdrowiu ludzkim.

Więcej we kolejnym  wydaniu Ziemi Sochaczewskiej.

Sławomir Burzyński

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy