Sochaczewskie Spotkania z Chopinem 20 marca 2013r.

 

Sala balowa sochaczewskiego Hotelu Chopin wypełniona po brzegi, blask przepięknych żyrandoli, w środku scena stylizowana na muzyczny salon z epoki romantyzmu - w tej przepięknej scenerii 20 marca 2013 roku odbył się drugi koncert z cyklu Sochaczewskie spotkania z Chopinem” zatytułowany:

„Fryderyk Chopin i George Sand”.

Spotkanie otworzyły właścicielka hotelu Maryla Pliszka i Agata Kalińska kierownik referatu Kultury, Sportu i Organizacji Pozarządowych UM. Powitano gości i patronów ”Sochaczewskich spotkań z Chopinem”, w tym JE księdza biskupa Alojzego Orszulika oraz burmistrza Sochaczewa Piotra Osieckiego.

Podobnie jak w czasie poprzedniego koncertu słowo pisane przeplatało się z muzyką. Pan Robert Kudelski- aktor, absolwent łódzkiej szkoły filmowej prezentował listy George Sand i Fryderyka Chopina, przy fortepianie zasiadali Laureaci XX Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu:

Aleksandra Janusz (ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego, Warszawa)

Wojciech Kruczek (OSM II st. im. Zenona Brzewskiego ,Warszawa) 

Aleksander Krawczyk (PSM I i II st. im. Fr. Chopina ,Sochaczew)

Słowo o wykonawcach-pianistach oraz prezentowanych tego wieczoru utworach wygłosiła Agnieszka Hejduk Domańska, kierownik sekcji instrumentów klawiszowych PSM I i II stopnia w Sochaczewie.

Koncert był wspaniałym wydarzeniem artystycznym, młodzi artyści wywołali entuzjazm i podziw wśród publiczności, potwierdzając tym samym wysoki poziom i rangę Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu. Szczególne uznanie i podziękowanie należą się uczniowi Sochaczewskiej Szkoły Muzycznej-Aleksandrowi Krawczykowi, którego wykonanie  heroicznego

Poloneza A-dur op.40 nr 1 Fryderyka Chopina  i brawurowej

Etiudy „rewolucyjnej” wywołały szczególny aplauz publiczności.

W imieniu organizatorów Urzędu Miasta, hotelu Chopin oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie zapraszamy na kolejny koncert  24 kwietnia 2013, którego tematem będzie „Muzyka polska przed Chopinem. Kleofas Michał Ogiński. Jego życie i twórczość”

Agnieszka Hejduk-Domańska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Państwowa Szkoła Muzyczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy