Sochaczewskie Spotkania z Chopinem

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczewskie Spotkania z Chopinem  Imprezy cykliczne sochaczew

W dniu 10 października odbył się spektakl „Paderewski, który wygrał Polskę na fortepianie”. Widownia dopisała i w skupieniu delektowała się przedstawieniem. 


Przedstawienie prezentowane było w sali balowej hotelu Chopin a cały spektakl poprzedzony był koncertem Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej. Niewątpliwym faktem jest, iż muzycy z orkiestry są oddani swojej pasji jakim jest gra na wdzięcznym instrumencie akordeon. Do wielkiego zaangażowania w grę dołączył śpiew Karoliny Goźlińskiej oraz Oliwii Adamczyk. Młodych wokalistek uświetniających akordeonową orkiestrę. 


Po dawce muzycznych atrakcji goście mogli zobaczyć spektakl poświęcony roli Ignacego Paderewskiego w walce o polską niepodległość. Był wybitnym filantropem, pianistą a przede wszystkim oddanym swojej ojczyźnie. Grupa młodych ludzi z Liceum Ogólnokształcącego im. F.Chopina w Sochaczewie żywo zaangażowała się w przedstawienie życia i drogi Paderewskiego. Młodzież pod opieką Bogusławy oraz Kazimierza Górnickich przekonała publiczność o włożonej w spektakl pracy oraz poświęceniu jego przygotowaniu. Aktorzy to Mateusz Witkowski, Daria Dudek, Klaudia Cieślak, Zuzanna Paduch, Paweł Zatorski oraz Michał Klin. Mogliśmy zobaczyć grupę młodych osób, która z dbałością o słowa i wykonanie z wielkim uniesieniem przenosi publiczność w życie Paderewskiego i dawnej Polski. 


Całość spektaklu oraz  koncertu Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej zakończyła się owacjami na stojąco dla wszystkich wykonawców.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy