Sochaczewskie Spotkania z Chopinem

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczewskie Spotkania z Chopinem Koncerty i muzyka sochaczew

27 marca ruszy kolejna edycja Sochaczewskich Spotkań z Chopinem. Jest to cykl otwartych koncertów wybitnych muzyków, na które wspólnie zapraszają mieszkańców burmistrz miasta, Państwowa Szkoła Muzyczna i hotel Chopin Spa&Wellness przy ul. Traugutta. 


27 marca, jako pierwsze w tym sezonie, swoje umiejętności zaprezentuje Chopin University Big Band pod dyrekcją - solisty Orkiestry Sinfonia Varsovia - Piotra Kostrzewy. Formację tworzą absolwenci i studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zespół wydał dotychczas pięć albumów CD. Z Chopin University Big Band występowali m.in. Basia Trzetrzelewska, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Kuba Badach czy Sławek Uniatowski. Big Band współpracuje z wybitnym amerykańskim jazzmanem, kompozytorem i aranżerem Gordonem Goodwinem - laureatem nagrody Grammy. 


Muzycy z Chopin University Big Band są laureatami wielu prestiżowych nagród i wyróżnień na festiwalach oraz przeglądach big bandów. Mają na swoim koncie m.in. występy na Jazz Jamboree, międzynarodowych festiwalach w Nantes we Francji, Šiauliaina na Litwie czy Budapest Spring. W radiowej "Trójce" zagrali koncert w Studiu Muzycznym im. A. Osieckiej, występowali w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. 


Uświetnili Gwiazdorski Wieczór w Canal+ oraz Noc Oscarów w Canal+. I chyba ta krótka notka o muzycznych dokonaniach naszych gości wystarczy, by zachęcić do udziału w ich koncercie.


Gdzie i kiedy odbędzie się koncert?

27 marca w sali balowej hotelu Chopin wszyscy chętni mogą uczestniczyć w wydarzeniu. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy