SOLO -TUTTI 2017 BIS w Iłowie

Zdjęcia i foto: SOLO -TUTTI 2017 BIS w Iłowie Koncerty i muzyka sochaczew

03.12.2017 r. GOK w Iłowie gościł w swoich skromnych progach młodych wokalistów z całej Polski. Był to dzień ciężkiej pracy, zarówno dla jurorów, jak i dla wykonawców. Przesłuchania trwały kilka godzin i każdy uczestnik chciał przedstawić siebie z jak najlepszej, artystycznej strony. 

Nie można pominąć wkładu organizatorów, którzy wiele pracy włożyli w przygotowania do festiwalu. Wspomnieć należy o Edwardzie Chonchera - Prezesie Fundacji Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży „EDA Art”, bo to dzięki jego zaangażowaniu odbył się ten konkurs. W składzie jurorskim znaleźli się: Anna Chonchera, Aleksandra Stanowicz oraz Edward Chonchera. 

Festiwal podzielony został na dwie kategorie wiekowe, 8-12 lat i 13-17 lat. Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie reprezentowali: Magdalena Cichosz – „Mam swój świat”, Mateusz Staniaszek – „Świat to muzyka”, Amelia Tomaszewska – „Słońce w skarbonce”, Zuzanna Wiedyńska – „Rock to jest mój świat”, Natalia Kuźmińska – „Jesteś rzeką moich myśli”. Pozostali wykonawcy przybyli z różnych stron Polski, m.in z Legnicy, Warszawy, Lublina i Częstochowy.

Nagrody, jakie jury przyznało najlepszym to: złote, srebrne i brązowe nutki oraz nominacje do zagranicznego festiwalu  Canto Cantare 2018 w Bułgarii. Wybrano też złotą 10-tkę dzieci, które wezmą udział w nagraniu płyty. Miło podkreślić, że wśród nich znalazła się nasza młodziutka - 8 letnia wokalistka Małego Studia Piosenki przy GOK – Amelia Tomaszewska, która otrzymała ZŁOTĄ NUTĘ. 

Srebrnymi Nutami zostali nagrodzeni: Magdalena Cichosz, Mateusz Staniaszek i Natalia Kuźmińska. Brązowa Nuta powędrowała do Zuzanny Wiedyńskiej. Platynowa Nuta, czyli nagroda główna trafiła do Kariny Skwarczyńskiej z miejscowości Porąbki, która w tym roku startowała do Eurowizji Dziecięcej. Wszystkim wykonawcom należą się ogromne gratulacje i wielkie uznanie za odwagę. 

Koncert Galowy uświetnił zespół TERAZ MY jako gospodarz konkursu - któremu Prezes Edward Chonchera wręczył nominację na Festiwal Piosenki Europejskiej Canto Cantare 2018. Oczywiście serdeczne podziękowania należą się wszystkim osobom, które służyły organizacyjnym wsparciem. Poniżej lista sponsorów.

Przemysław Wasilewski „Tęczowy Ogród” - soki i jabłka, Mariusz Szymaniak - realizator nagłośnienia i oświetlenia, Dominik Czubiel - Optis Profesjonalna Technika Estradowa - realizacja koncertów na żywo, Paweł Trafalski - baner festiwalowy, Danuta Kiełbasińska i Danuta Orlińska – wolontariuszki, pomoc w dniu konkursu, Aleksandra Standowicz – jurorka, Joanna Łęcka, Anna Wilczyńska, Danuta Kiełbasińska, Wioletta Tomaszewska, Edyta Kuźmińska, Katarzyna Sikora, Agata Wiedyńska Magdalena Durmaj i Zespół „Iłowiacy” - pyszne domowe ciasta dla uczestników, Kasia Cichosz - prowadzenie koncertu. 

Dzięki życzliwości i przychylności wymienionych osób Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie mógł gościć u siebie wszystkich uczestników i gości festiwalu. Gratulujemy osiągnięć i nagród.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy