Solo Tutti

Zdjęcia i foto: Solo Tutti Koncerty i muzyka sochaczew

Zespół Teraz My był obecny na XV Festiwalu Młodych Gwiazd Piosenki „SOLO TUTTI 2017” w Bydgoszczy, który odbył się w dniach 28 - 29 października 2017 r. GOK w Iłowie reprezentowało osiem wspaniałych dziewcząt z Małego Studia Piosenki.

Organizatorem Festiwalu była Fundacja Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży EDA Art. z Bydgoszczy. Bardzo bogaty program wydarzenia, które odbywało się w Hotelu „Brda” w Bydgoszczy to oprócz koncertów konkursowych, warsztaty wokalne, nagrania do klipu festiwalowego oraz spotkania z jurorami.

Festiwal poprzedziły eliminacje, które dziewczyny z tutejszego GOKu przeszły z powodzeniem. Naszą gminę reprezentowały solistki: Magdalena Cichosz w kat. 8-12 lat, Natalia Kuźmińska w kat. 13-17 lat oraz zespół wokalny Teraz My w składzie: Michalina Durmaj, Natalia Cichocka, Natalia Kuźmińska, Katarzyna Cichosz, Natalia Modrzejewska, Magdalena Cichosz, Ewelina Kuźmińska i Aleksandra Tomczak.

Ponieważ konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, wokalistki bardzo solidnie się do niego przygotowywały, poświęcając wiele godzin na opracowanie wokalne i choreograficzne piosenki „Podaruj mi trochę słońca” z rep. zespołu Bemibek. Pierwszy dzień poświęcony był na zmagania konkursowe, warsztaty z panią Ludmiłą Małecką i Arturem Grudzińskim oraz spotkanie organizacyjne z dyrektorem festiwalu Edwardem Choncherą.

Gdy nadszedł drugi dzień, zaraz po śniadaniu nastąpił wybór wokalistów, którzy pojadą do Studia Nagrań „Yacob Records” w Bydgoszczy nagrywać piosenkę festiwalową. Ileż było radości – relacjonuje Małgorzata Czubiel, gdy wybór padł na nasze dziewczęta. Pierwszy raz miały okazję poznać tajniki studia nagrań i ciężką pracę pod opieką realizatorów. W jej następstwie powstała festiwalowa piosenka, która już niebawem będzie dostępna na płycie.

Na koniec pozostał jednak moment najbardziej wyczekiwany - koncert laureatów. O godz. 14.30 w Pałacu Młodzieży rozpoczęły się próby do koncertu i tu znów radość, gdyż reżyser wymienił zespół Teraz My z Iłowa, jako ten, który ma zaśpiewać w koncercie. Była to chwila, gdy nasze wokalistki wiedziały, że jest dobrze, bo znalazły się w gronie najlepszych, ale na wyniki końcowe musiały jeszcze poczekać.

W przepięknym Koncercie Laureatów wystąpiło 10 solistów i jeden zespół. Przewodniczący jury Zdzisław Pająk - redaktor muzyczny, wykładowca Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej w kilku słowach opisał występy i przeszedł do odczytania werdyktu.

Zespół Teraz My otrzymał Nominację do Międzynarodowego Festiwalu Młodych Gwiazd Estrady – Złote Piaski 2018 w Bułgarii oraz w kat. 13-17 lat „BRĄZOWY ŁUK ŁUCZNICZKI” - III miejsce. Tym chwilom towarzyszyły: wielka radość, gratulacje i oczywiście czas na pożegnania, bo co piękne szybko się kończy.

Jeszcze w tym roku, 3 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie odbędzie się Ogólnopolski Konkurs „Solo Tutti Bis”, podczas którego zostanie wyłoniona Złota Dziesiątka, która weźmie udział w nagraniu płyty festiwalowej 2018 „Esy floresy”. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy