Sowy w Bibliotece Gminnej

/ 18 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sowy w Bibliotece Gminnej Historia i tradycja sochaczew
+13

Dzisiejszego ranka Bibliotekę Gminną w Kątach odwiedziły „Sowy”. Swoje kurtki, czapki i odblaskowe kamizelki zostawiły na wieszaku za drzwiami, po czym wygodnie rozsiadły się w czytelni. Mowa oczywiście o grupie „Sowy” z rozlazłowskiego przedszkola „Słoneczko”. Przedszkole znajduje się niedaleko biblioteki, dlatego dzieci wraz z ciociami przywędrowały do Kątów piechotą.

„Sówki” z dużym zainteresowaniem słuchały przygotowanej dla nich lekcji bibliotecznej i chętnie uczestniczyły w zorganizowanych zabawach. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o książki i o porządek na półkach z książkami. Czym jest brak takiego porządku, doświadczyły podczas zabawy, zorganizowanej na podstawie „Rzepki” J. Tuwima. Dzieci wysłuchały wiersza, a następnie wykonały zadanie, które polegało na uporządkowaniu we właściwej kolejności postaci, które w tekście występowały. „Sówki” zapoznały się również z formą książki mówionej – wysłuchały „Ptasiego radia” w mistrzowskim wykonaniu Piotra Fronczewskiego, po czym pokolorowały dużą mapę Polski z podobiznami, występujących w naszym kraju zwierząt i roślin.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki – wizytówki Biblioteki Gminnej w Kątach, a same w podarunku zostawiły wykonaną przez siebie książeczkę o Czerwonym Kapturku.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy