Spektakl ,,Krótka historia o długiej miłości"-Relacja

/ 35 zdjęć
Zdjęcia i foto: Spektakl ,,Krótka historia o długiej miłości"-Relacja Historia i tradycja sochaczew
+30

Dzisiaj 25 marca w Kramnicach Miejskich został wystawiony spektakl zrealizowany na motywach książki Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze ,,Krótka historia o długiej miłości". 


W rolę aktorów wcielili się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących : Małgorzata Jagła, Mateusz Witkowski, Maria Fornalska, Adrian Czubak, Paulina Szewczyk,Paweł Zatorski oraz dźwiękowcy Mikołaj Łasica i Kamil Cholewa. Adaptację przygotowała Justyna Grajek z pomocą Marii Kacprzak.

Spektakl przedstawiał historię pięknej miłości, która przetrwa wszystko. W końcu lat 40, a dokładniej w 1947 roku dwoje ludzi poznaje się w więzieniu. Wiesława Pajdak czyli "Mała" i Jerzy Śmiechowski czyli "Ju". Ona była łączniczką, on zaś żołnierzem Polski Podziemnej walczącym z niemieckim okupantem. Zostają aresztowani z różnych przyczyn przez UB. Trafiają do sąsiednich cel. Początkowo porozumiewają się alfabetem Morse'a pukając w dzielącą ich ścianę, a po pewnym czasie zakochują się w sobie. Ta historia to historia ich związku, tego w jaki sposób się poznali, pokochali i zostali razem. Towarzyszyło im również tło historyczne. Końcówka lat 40 czyli okres terroru ubeckiego stosowanego podczas przesłuchań oraz dokładne opisy m.in. cel więziennych. Głównym wątkiem jednak była miłość dwojga ludzi. 

Spektakl był niezwykle poruszający, wystawiony z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych". Na sali panowała zupełna cisza, oraz wzruszenie. Aktorzy znakomicie wczuwając się w rolę przekazywali nam swoje emocje. Wspaniałe przygotowanie uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących na pewno na długo zapadnie widzom w pamięci. 


M.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy