Spektakle profilaktyczne Teatru Kurtyna z Krakowa

Zdjęcia i foto: Spektakle profilaktyczne Teatru Kurtyna z Krakowa Sztuki sceniczne sochaczew


Dnia 15 kwietnia wystąpił w naszej szkole Teatr Kurtyna z Krakowa, prezentując dwa przedstawienia: dla klas 0-IV „Zbójecki kapelusik”, a dla V - IIIG „Szkoła z klasą”

Oto co napisała po spektaklu dla młodszych dzieci jedna z uczennic:

Bohater przedstawienia „Zbójecki kapelusik” to chłopiec Kacperek, który chciał do późna oglądać telewizję, ale wiedział, że mama mu na to nie pozwoli. Postanowił oszukać ją, że już śpi, a gdy mama zaśnie, włączyć telewizor. Jak pomyślał, tak uczynił. Kiedy oglądał telewizję, do pokoju wpadł zbój, który zaczął krzyczeć, że my, widownia, go zaatakowaliśmy. Kacperek był przerażony. Zbój zmusił go do złożenia przysięgi, że zostanie tak jak on rozbójnikiem. Podarował mu kapelusz, którego miał nigdy nie zdejmować i nazwał chłopca ,,zbójem Koperkiem”. Gdy chłopiec ponownie włączył telewizor, właśnie zaczął się horror. Po chwili z telewizora wyskoczyła dziewczynka, która chciała sprzedać mu kwiaty i zapałki. Kacper wypędził ją, ale po pewnym czasie zrobiło mu się przykro i głupio, że tak postąpił. Żeby zapomnieć o tej sytuacji, zaczął śpiewać. Wkrótce przyszedł bankier, który zaczął liczyć przy nim pieniądze. Wytłumaczył mu, że pieniądze szczęścia nie dają, tylko sławę. Zbój Koperek ukradł pieniądze bankierowi. W nocy przyszedł do niego anioł stróż i powiedział, że źle robił, wyganiając tę biedną dziewczynkę i zabierając pieniądze bankierowi. Chłopiec przyznał się do błędu i postanowił oddać bankierowi pieniądze.

Przedstawienie  było ciekawe i pouczające. Wszyscy oglądali je z wielkim zainteresowaniem.

Wiktoria Baranowska kl. IV

 

„Szkoła z klasą” to spektakl profilaktyczny na temat problemów, z jakimi borykają się młodzi ludzie w szkole i poza nią. Dwoje artystów, wcielając się w różne postacie – i negatywne, i pozytywne – pokazało, jak radzić sobie z przemocą, chuligańskimi zachowaniami rówieśników, jak w mądry i rozsądny sposób rozwiązywać konflikty. Szkoła dla uczniów ma być przyjaznym i bezpiecznym miejscem, gdzie osoby dorosłe – nauczyciele, dyrekcja – są otwarci na potrzeby wychowanków, zawsze służą im radą i pomocą.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy