Spełnianie marzeń to odpowiedzialne zadanie…

/ 6 zdjęć

Spełnianie marzeń to odpowiedzialne zadanie…”, czyli o Dniu Otwartych Drzwi w Chopinie

Zapowiadał się kolejny ciekawy dzień – 29. kwietnia, zegar wskazywał godzinę 10:00, kiedy Kasia i Marcel przywitali zaproszoną z okolicznych szkół młodzież trzecich klas gimnazjalnych. W kilku słowach zaprezentowali plan dnia otwartego, aby następnie oddać głos przedstawicielom klas drugich liceum. To oni, bazując na własnych doświadczeniach, mogli rzeczowo przybliżyć poszczególne profile klas oferowanych przez nasze liceum ogólnokształcące.


Ta przystępna forma, urozmaicona licznymi anegdotami, spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem gimnazjalistów. Byli oni zainteresowani wyborem najlepszej szkoły. W końcu spędzą w niej najbliższe trzy lata, przygotowując się do matury, która pozwoli im zdobyć indeks na wymarzone studia. Spełnianie marzeń to odpowiedzialne zadanie. Należy więc poświęcić mu wiele uwagi i rozsądnego namysłu.

Wypowiedzi licealistów uzupełnił Dariusz Miłkowski, dyrektor szkoły, dodając gościom otuchy i zachęcając do zadawania pytań. Dyrektor z właściwą sobie bezpośredniością zaprosił młodzież do poznawania szkoły. Pomocny w tym był również film, przygotowany przez uczniów liceum we współpracy z Teresińskim Ośrodkiem Kultury. Po jego prezentacji na kandydatów czekały zajęcia sportowe, takie jak zawody trio basket czy miniwarsztaty taneczne. Kiedy minęło pierwsze onieśmielenie, wszyscy ochoczo przyłączyli się do zabawy.

Uczniowie pierwszych klas pokazali młodszym kolegom szkołę. Ponadto gimnazjaliści mogli uczestniczyć w odbywających się lekcjach. Na zakończenie Dnia Otwartych Drzwi tegoroczni absolwenci gimnazjów mieli okazję wysłuchać muzycznych popisów utalentowanej młodzieży naszej szkoły.

Mnogość zajęć wykluczyła nudę a duży wkład uczniów włożony w zaprezentowanie szkoły najlepiej świadczy o tym, że „Chopin' to najlepszy wybór.

Zuzanna Raubo, IId LO

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy