Spłonęły 2 hektary trzcinowisk i traw

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Spłonęły 2 hektary trzcinowisk i traw Pożary, straż pożarna sochaczew
+2

28 kwietnia, tuż przed godziną 18.00 strażacy z OSP w Wólce Smolanej zostali zadysponowani do pożaru trawy obok Ogródków Witaminka na Ulicy Wyszogrodzkiej (Sochaczew gmina).

- W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia wraz z OSP Plecewice występują utrudnienia z dotarciem do miejsca pożaru. Przystępujemy do gaszenia za pomocą tłumic i opryskiwacza spalinowego. Dowódca naszego zastępu wydaje polecenie aby zbudować linię zasilającą za pomocą pompy pływającej "Niagara" z pobliskich stawów w celu dokładnego przelania terenu. Łącznie spłonęły 2 hektary trzcinowisk i traw.

Po zgłoszeniu zakończenia działań które trwały 1.5 godziny, dostajemy dyspozycję, aby udać się alarmowo do miejscowości Wólka Smolana (Gmina Brochów), gdzie ma mieć miejsce pożar lasu. Podczas wyjazdu na główną drogę jeden z naszych strażaków dostrzega kolejny pożar trawy, który dopiero się rozwija obok torów kolejki wąskotorowej dzięki szybkiej akcji udało nam się opanować pożar przy użyciu tłumic. Po czym udajemy się alarmowo do naszej miejscowości i dołączamy do kolegów OSP Plecewice. Gdy dojeżdżamy na miejsce zdarzenia przystępujemy do gaszenia pożaru. Spaleniu uległo około 400 m² poszycia leśnego. Do koszar wracamy o 20.40. - relacjonuje OSP KSRG Wólka Smolana 


zdj. OSP KSRG Wólka Smolana 


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy