SPOP Przystań uczestnikiem 8. Świątecznej Aukcji Charytatywnej Firmy ERA

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: SPOP Przystań uczestnikiem 8. Świątecznej Aukcji Charytatywnej Firmy ERA NGO lokalne sochaczew

22 lutego 2010 roku w siedzibie Polskiej Telefonii Cyfrowej w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie Ósmej Świątecznej Aukcji Charytatywnej. Spotkanie to było okazją do wyrażenia podziękowań wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu oraz wręczenia symbolicznych czeków 7 lokalnym organizacjom pozarządowym.

Siedem zespołów pracowników – pasjonatów, dzięki dotacji otrzymanej z Polskiej Telefonii Cyfrowej, zrealizowało autorskie projekty wolontariackie. W ramach konkursu „Podziel się swoją pasją” przekazali dzieciom, podopiecznym organizacji pozarządowych, swoje niezwykłe zainteresowania i wraz z nimi przygotowali prace artystyczne na licytację.
Wspólnie wykonane przedmioty zostały wystawione na aukcję charytatywną w PTC, a uzyskane z niej fundusze zostaną przeznaczone na wartościowe zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Każda wylicytowana przez pracowników złotówka została przez firmę podwojona. W sumie firma i jej pracownicy przekazali współpracującym z nimi organizacjom prawie 132 000 złotych.
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym „PRZYSTAŃ” otrzymało najwyższą dotację – 21000 zł. Dotacja uzyskana została na podstawie złożonego wniosku grantowego. Wniosek ten przewiduje organizację wielu zajęć edukacyjnych dla podopiecznych świetlicy „Kleks”, m. in. warsztaty teatralne, malarskie, filmowe, bębniarskie, z choreoterapii, a także zakup niezbędnego sprzętu. Zajęcia odbywać się będą do końca czerwca 2010 r.
Dodatkowo suma grantu została powiększona o nagrodę w wysokości 2000zł na cele statutowe. Nagroda ta została przyznana za najlepszy reportaż filmowy z projektu.
Reportaż oraz zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na stronie internetowej świetlicy KLEKS:
www.swietlica-kleks.org
„Wolontariat to piękna inicjatywa, a co ważne by czynić dobro nie trzeba wstępować do żadnej organizacji. Okazji ku temu nie brakuje w naszym codziennym życiu, wystarczy tylko dostrzec drugiego człowieka. Spotkania z dziećmi oraz wspólna praca przy realizacji projektu były dla mnie wspaniałym i niepowtarzalnym doświadczeniem. Życzę każdemu, by choć raz w życiu doświadczył wdzięczności ze strony małego dziecka i zapłaty w postaci szczerego uśmiechu, który jest bezcenny – powiedziała Magdalena Fronk, młodszy konsultant ds. obsługi klienta, jedna z wolontariuszek.
Głównym pomysłodawcą i liderem projektu realizowanego w świetlicy była pani Monika Sidor, pracownik Firmy PTC, wieloletni wolontariusz naszej organizacji. Dzięki jej ogromnemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy, a także pomocy wielu innych wolontariuszy, m.in.: , p. Justyny Błach, p. Jadwigi Flis, p. Wioletty Wiese, p. Anny Żmudy, a także pracy wychowawców udało się stworzyć, z podopiecznymi świetlicy, kilkadziesiąt przepięknych prac.
Korzystając z okazji, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować naszym wolontariuszom, za ich trud, uśmiech, zaangażowanie i entuzjazm. Partnerem projektu PTC jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (2)

użytkownik10292użytkownik10292
0
Świetna sprawa i dobra robota. Gratulacje dla "Przystani"! (2010-03-10 11:02)
jurekj9jurekj9
0
Dobra robota. Tak trzymać. Ale w Sochaczewie jest więcej pasjonatów robiących dobrą robotę. Takich jak Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Trzeba zajrzeć na stronę www.wszim-sochaczew.edu.pl/utw/, lub na e - sochaczew do działu ogłoszenia pod hasło nauka. Można tam sporo o naszej działalności przeczytać. Zapraszam. (2010-03-11 19:36)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy