Sportowa sobota

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sportowa sobota Inne sporty sochaczew
+2

Nic się nie dzieje w Sochaczewie. Nuda i jeszcze raz nuda. Często słyszę tego typu utyskiwania. Dzisiejszy dzień jest zaprzeczeniem tych słów … trzeba mieć tylko chęć żeby z domu nos wystawić i trochę pokibicować w realnym świecie.

Od rana przemieszczałem się po naszym mieście żeby zobaczyć co w trawie, a raczej sporcie piszczy. Rajd swój rozpocząłem od Chodakowa. Tam na stadionie odbyły się dwie sportowe imprezy. Na murawie boiska rywalizowali młodzicy w Regionalnym Turnieju Rugby „7”. Najlepsi okazali się sochaczewianie. W finale Orkan wygrał z Budowlanymi Lublin 17:12 (17:0). Drugą imprezą były Mistrzostwa Polski w podciąganiu ciężarowym. Do rywalizacji przystąpiło sześć pań i dwudziestu pięciu panów. Wśród kobiet zwyciężyła Mistrzyni Świata – Katarzyna Najman, która wyrównała rekord świata podciągając się z ciężarem 53 kg. Mężczyźni rywalizowali w dwóch kategoriach wagowych. Do 80 kg wygrał Paweł Kloch podciągając się z ciężarem 95 kg. Taki sam wynik osiągnął Przemysław Piasecki w kategorii powyżej 80 kg.

Wystarczyło przejść przez Pasaż Duplickiego żeby w chodakowskiej hali MOSiR móc kibicować siatkarzom (część meczów w tym samym czasie odbywała się w sochaczewskiej hali MOSiR). Do Sochaczewa przyjechało dwanaście drużyn. W sobotę odbyły się eliminacje. Jutro rozegrane zostaną półfinały oraz finały. Można je będzie obejrzeć w Chodakowie. Start około godziny 10.00.

Przemieszczając się wzdłuż Bzury dotarłem do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6. Mnóstwo ludzi i emocji oraz zupełny brak miejsc parkingowych. Dlaczego? Prosta sprawa. W tym miejscu odbywają się (dokończenie zawodów w niedzielę) Mistrzostwa Polski w Jiu-jitsu. Z tego powodu do Sochaczewa ma przyjechać około tysiąca osób. W elitarnej stawce walczyło pięciu Dragonów.

Ostatnim etapem mojej sobotniej sportowej włóczęgi był dawny obiekt Orkana. Na boisku bocznym przy ulicy Warszawskiej swój kolejny ligowy mecz rozegrali piłkarscy seniorzy Orkana. Gospodarze nie mieli litości nad Startem Proboszczewice, którego pokonali 3:0 (3:0). Niemal w tym samym czasie, w hali przy ulicy Kusocińskiego w meczu trzeciej kolejki Ekstraklasy starły się ze sobą drużyny SKTS Sochaczew i KS Bronowianka Kraków. Gospodynie wygrały 3:1.

Wyniki poszczególnych gier:

Irina Ciobanu – Karolina Pęk 3:1 (8-11, 11-4, 11-7, 11-5)

Magdalena Sikorska – Xuan Goi Rui 2:3 (8-11, 6-11, 11-6, 12-10, 12-14)

Daria Łuczakowska – Dominika Wołowiec 3:0 (11-6, 11-6, 11-4)

Irina Ciobanu – Xuan Goi Rui 3:1 (11-9, 11-6, 14-16, 11-5)

Po ostatnim odbiciu piłeczki odetchnąłem. Wreszcie ruszam do domu, a tam … spokoju od sportu nie zaznam, co widać po niniejszym tekście … przecież sam się nie napisał.


P.S.

Do tego zestawu można by jeszcze dołożyć turniej szachowy, który odbył się w Teresinie … niestety tam już nie udało się mi dzisiaj dotrzeć.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy