Sportowiec Roku 2012

/ 20 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sportowiec Roku 2012 Spotkania, jubileusze sochaczew
+15

Plebiscyt na sportowca roku powiatu sochaczewskiego od lat cieszy się ogromną popularnością. W tym roku już po raz jedenasty mieszkańcy powiatu wyłonili najlepszego sportowca. Dodatkowa kapituła plebiscytu zdecydowała o przyznaniu wyróżnień w kategorii wydarzenia sportowego roku 2012 oraz przyznała tytuł przyjaciela sportu. Imprezę od lat organizują wspólnie Express Sochaczewski oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

W marcu br. Kapituła Plebiscytu składająca się z 14 osób – sympatyków sportu, działaczy sportowych oraz samorządowców zakończyła liczenie głosów i wybrała , Wydarzenie Sportowe Roku oraz Przyjaciela Sportu 2012. Głosowanie odbywało się poprzez sms-y oraz kupony wycinane z gazety Express Sochaczewski. Uroczystą galę, która jak co roku odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Chodakowie poprowadzili dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Marcin Podsędek wraz z Tomaszem Marciniakiem z Działu Sportowego Expressu Sochaczewskiego.
Po uroczystym powitaniu gości przez organizatorów gali – starostę sochaczewskiego Tadeusza Korysia oraz wydawcę Expressu Sochaczewskiego Janusza Szostaka na scenie pojawili się dwaj olimpijczycy - brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie w wioślarstwie Kajetan Broniewski oraz Krzysztof Walencik – uczestnik igrzysk również w Barcelonie wielokrotny reprezentant kraju w zapasach, na co dzień mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Wyjątkowi goście zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami, a także podzielili się swoimi wspomnieniami z igrzysk rozgrywanych w roku 1992 na barcelońskich arenach.

Sportowcem Roku 2012 – w plebiscycie Expressu Sochaczewskiego i Starostwa Powiatowego -został Mikołaj Kamiński (tenis stołowy), któremu gratulacje i nagrody wręczał starosta sochaczewski Tadeusz Koryś wraz z Jerzym Szostakiem redaktorem naczelnym Expressu Sochaczewskiego. 2. Marta Dybiec (rugby), 3. Łukasz Winnicki (biegi), 4. Dagmara Jarczyńska (biegi), 5. Dawid Mechecki (zapasy), 6. Grzegorz Kozłowski (biegi), 7. Bartosz Ponichtera (judo), 8. Julia Dragańska (biegi), 9. Radosław Rakowski (rugby), 10. Przemysław Kubisz (piłka nożna).
Wśród wręczających nagrody znaleźli się również: radny sejmiku woj. mazowieckiego Mirosław Adam Orliński, poseł na Sejm RP Maciej Małecki, Przewodnicząca Rady Powiatu Halina Pędziejewska, wicestarosta Janusz Ciura, członek Zarządu Powiatu Przemysław Gaik, radni miejscy oraz sympatycy sportu.

W tym roku tytuł Przyjaciela Sportu otrzymał Henryk Zalejski wieloletni zawodnik i działacz KS Bzura Chodaków. Po raz pierwszy nagrodzono również Imprezę Sportową Roku 2012 a została nią Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków, które w 2012 roku obchodziły swój okrągły XX jubileusz.

Gwiazdą gali był duet ELECTRICA DUO, czyli Kasia i Paula, którego twórczynią i założycielką jest znana i utalentowana, młoda skrzypaczka Katarzyna Szubert.
Kasia i Paula to duet z całą pewnością jedyny w Polsce i jeden z nielicznych na świecie, w którego składzie obecne są elektryczne skrzypce i harfa elektryczna. Dwa instrumenty, dwa światy - ogień i woda muzycznej przestrzeni.

Przypomnijmy. W ubiegłej edycji Sportowcem Roku została Katarzyna Kasza (judo), natomiast Trenerem Roku był Jakub Seklecki (rugby).

Trenerzy Roku:
2006 rok – Janusz Piechna - trener
2007 rok – Bronisław Gawrylczyk - tenis stołowy
2008 rok – Ryszard Łakomski – przyjaciel sportu
2009 rok – Maciej Misiak – trener
2010 rok – Waldemar Duda – przyjaciel sportu
2010 rok – Sylwester Rożdżestwieński
2011 rok – Trener Roku Jakub Seklecki
2011 rok – Trener X-lecia Janusz Piechna
2011 rok – Sportowiec X-lecia Piotr Kurkiewicz
Sportowiec Roku:
2002 rok – Jakub Kurkiewicz – judo
2003 rok – Natalia Partyka – tenis stołowy
2004 rok – Piotr Kurkiewicz – judo
2005 rok – Oskar Wrzesiński – motocross
2006 rok – Konrad Feliga – judo
2007 rok – Natalia Partyka – tenis stołowy
2008 rok – Konrad Feliga – judo
2009 rok – Zuzanna Podrażka – pływanie
2010 rok – Łukasz Hatliński – judo
2011 rok – Katarzyna Kasza – judo

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy