Spotkali się seniorzy

Zdjęcia i foto: Spotkali się seniorzy Spotkania, jubileusze sochaczew

27 kwietnia w Kole Emerytów Rencistów i Inwalidów odbyło się spotkanie, które tradycyjnie w okresie wielkanocnym organizuje zarząd koła. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie lokalnego Związku i zaproszeni goście, w tym: przedstawiciele władz gminy, powiatu, lokalnych środowisk oraz sponsorzy, przyjaciele i sympatycy koła.

Na zaproszenie zarządu, udział w uroczystości wzięła prezes płockiego oddziału ZERiI - Jadwiga Korneszczuk, która złożyła naszym seniorom życzenia z okazji Wielkanocy oraz przekazała im najnowsze informacje na temat najbliższych planów, jakie mają struktury płockiego ZERiI.

Przewodnicząca koła Danuta Dragan przypomniała wątki z życia Chrystusa na pamiątkę, których obchodzimy Wielkanoc, a następnie seniorzy spożyli jajko - symbol życia stanowiący pokarm odgrywający najważniejszą rolę podczas tych Świąt. Nasi seniorzy dowiedzieli się, że z początkiem roku w Płocku powołano do życia Centrum Aktywności Seniora, z siedzibą przy ul. Otolińskiej 6, z którego też mogą korzystać.

Centrum ma pełnić rolę miejsca, w którym będą się spotykać seniorzy. Z różnych form aktywności jednorazowo będzie tam mogło skorzystać ok. 60 osób oraz 10 z chorobą Alzheimera w 2017 roku, a docelowo 20. Centrum Aktywności Seniora jest prowadzone nie przez urzędników, lecz przez samych zainteresowanych, czyli Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Okręgowy w Płocku, a Dom Dziennego Pobytu dla osób chorych na Alzheimera przez Płockie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas uroczystości otwarcia obiektu.

Począwszy od 2.01.2017 r. w CAS realizowane są zajęcia i wydarzenia rozwijające zainteresowania seniorów: zajęcia kulturalne (plastyczne, muzyczne, taneczne, biblioteczne); edukacyjne (warsztaty komputerowe, kursy językowe, edukacja prozdrowotna, kursy florystyczne, ogrodnicze); zajęcia sportowo-rekreacyjne, (gimnastyka; terapia ruchowa, geronto - kinezyterapia, rehabilitacja). Planowane są: pikniki, imprezy plenerowe, spotkania okolicznościowe, działania międzypokoleniowe, punkt konsultacyjny oraz spotkania ze specjalistami.

W części obiektu przeznaczonej dla seniorów znajdują się: sala aktywnego seniora do prowadzenia spotkań integracyjnych i okolicznościowych, gier, zajęć, wypoczynku; dwie sale warsztatowe z możliwością połączenia do prowadzenia warsztatów, kursów i innych zajęć; sala zajęć indywidualnych, w której będzie można prowadzić zajęcia rehabilitacyjne i indywidualną gimnastykę; dwa pomieszczenia do spotkań indywidualnych, które mogą pełnić rolę biura; gabinet pielęgniarki oraz sala widowiskowo-koncertowa wyposażona w sprzęt audio-wizualny. Ponadto, w CAS znajdują się: siłownia zewnętrzna, altana do grillowania i ogródek. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy