Spotkania z Historią w Muzeum Kolei Wąskotorowej - zapraszamy!

Zdjęcia i foto: Spotkania z Historią w Muzeum Kolei Wąskotorowej - zapraszamy! Historia i tradycja sochaczew

Stowarzyszenie Nad Bzurą we współpracy z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zapraszają na kolejne Spotkania z historią Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej. Tym razem tematem przewodnim będzie sochaczewska kolej wąskotorowa. Zebrani otrzymają wyjątkową okazję do zapoznania się z historią sochaczewskiej "kolejki" w pigułce. Swoje wystąpienia zaprezentują asystenci muzealni naszej placówki – Łukasz Popowski i dr Marta Przygoda-Stelmach.


W pierwszej kolejności wystąpi Łukasz Popowski z wykładem Dzieje sochaczewskiej kolei wąskotorowej 1922 – 1984, podczas którego przekrojowo zaprezentowane zostanie ponad sześćdziesiąt lat jej funkcjonowania. Następnie specjalistka od historii Brochowa dr Marta Przygoda-Stelmach, podczas prelekcji Brochów – podróż w czasie koleją wąskotorową, podzieli się najważniejszymi wnioskami z obronionej właśnie pracy doktorskiej.


Spotkania z historią Sochaczewa i ziemi sochaczewskiej to autorski projekt Stowarzyszenia Nad Bzurą, który ma na celu przybliżanie mieszkańcom miasta i okolic przeszłości regionu. Na spotkaniach poruszane są ciekawe tematy, popularyzowane dotychczas w niewielkim stopniu.


Serdecznie zapraszamy 27 lutego o godz. 16:00 do sali konferencyjnej Centrum Edukacyjno-Turystycznego przy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, ul. Towarowa 7 (wejście od ul. Licealnej).


Wstęp wolny. 


Foto: Małgorzata Kazur

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy