Spotkania z pensjonariuszami DPS-u w Młodzieszynie

/ 7 zdjęć
+2

Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie jest miejscem szczególnym i wyjątkowymi. Osoby starsze, często niepełnosprawne znajdują tu profesjonalną przede wszystkim opiekę medyczna, ale nie tylko. Kiedy w kwietniu br. uroczyście oddano do użytku nową placówkę, niewątpliwie stała się ona wizytówką powiatu. Pod wrażeniem powiatowej inwestycji i jej wyposażenia są goście, którzy chętnie odwiedzają pensjonariuszy i z zachwytem podziwiają to urokliwe miejsce położone w otulinie lasu i zieleni z dala od szumu i gwaru.


Z pensjonariuszami spotkali się od tego czasu m.in. samorządowcy z terenu powiatu, radni sejmiku województwa mazowieckiego, zaprzyjaźnieni z placówką pracownicy innych ośrodków pomocowych. Nie tak dawno temu z wizytacją do DPS-u przyjechali dyrektorzy Domów Pomocy Społecznej z województwa mazowieckiego a także Krystyna Kaniewska i Agnieszka Galle z Urzędu Wojewódzkiego.
Zapraszane osoby zwiedzały placówkę, zapoznawały się z pracą personelu, oglądały sprzęt rehabilitacyjny, pracownie terapeutyczne i inne sale. W miniony piątek pensjonariuszy i pracowników DPS-u w Młodzieszynie odwiedził również radny sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Adam Orliński. Była to już kolejna z jego wizyt w młodzieszyńskiej placówce. W spotkaniu udział wzięli też wicestarosta Janusz Ciura, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Marcin Podsędek oraz dyrektor DPS-u Justyna Nowak-Sobotta. M.A. Orliński opowiadał o pracy i zadaniach radnego sejmiku, inwestycjach realizowanych przez władze samorządu województwa na terenie Mazowsza, ze szczególnym uwzględnieniem naszego rejonu. Radny spotkał się również tego dnia z grupą emerytów i rencistów z Koła Włókienko w Chodakowie.
Pogoda służyła, więc pracownicy zorganizowali spotkanie integracyjne na świeżym powietrzu przy ognisku.

 

0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy