Spotkanie autorskie z Tadeuszem Płużańskim

Zdjęcia i foto: Spotkanie autorskie z Tadeuszem Płużańskim Historia i tradycja sochaczew

Zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim autorem książek „Bestie. Mordercy Polaków”, „Bestie 2”, „Oprawcy – zbrodnie bez kary”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 3 marca o godzinie 18.00 w sochaczewskich Kramnicach Miejskich (róg ulic 1 Maja i Warszawskiej). Wstęp wolny.

Tadeusz Płużański jest historykiem, prowadzi reporterskie śledztwo w sprawie funkcjonariuszy UB, którzy torturowali i zabijali żołnierzy wyklętych. Zapisy reporterskiej pracy można przeczytać w jego książkach.

Tadeusz M. Płużański jest synem prof. T. Płużańskiego, współpracownika rotmistrza Witolda Pileckiego, naukowca, więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Stuthoffie, a później więźnia komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa, skazanego na karę śmierci.

Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zainicjowanego przez śp. Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego. Organizatorami obchodów na Ziemi Sochaczewskiej są Maciej Małecki poseł na Sejm RP, Starosta Sochaczewski Jolanta Gonta, Burmistrz Miasta Sochaczew Piotr Osiecki.

W czasie spotkania będzie można nabyć książki autora i uzyskać jego podpis.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy