Spotkanie otwarte w sprawie budowy nowego mostu

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Spotkanie otwarte w sprawie budowy nowego mostu Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

W środę 22 stycznia o godzinie 11.00 w patio kramnic miejskich przy ul 1 Maja odbędzie się otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie poświęcone planom budowy nowego mostu na Bzurze. Wezmą w nim udział m.in. radni trzech rad – powiatu, miasta i gminy Sochaczew.


Zgodnie z umową zawartą w sierpniu 2019 roku przez Powiatowy Zarząd Dróg i Promost Consulting, do końca 2021 roku ma powstać koncepcja, a na jej podstawie pełna dokumentacja mostu.


Budowa nowego mostu to jedna z najważniejszych zadań dla wielu mieszkańców naszego miasta. Jak informuje UM - Przypomnijmy, że o budowę nowej przeprawy, która ma połączyć wschodnią i zachodnią część miasta, odciążyć most w śladzie ulic Płockiej i Warszawskiej, zapewnić lepszy dojazd do terenów budowlanych w gminie Sochaczew, wspólnie zabiegają władze powiatu, miasta Sochaczew i gminy Sochaczew. Liderem projektu jest reprezentant administracji rządowej na naszym terenie czyli starosta sochaczewski. Samorządy zawarły w tej sprawie stosowne porozumienie, wspólnie finansują dokumentację, mają zapewnić środki na budowę. 


Budowa mostu ma zostać wsparta również dotacją rządową. Firma Promost, która jest wykonawcą projektu na najbliższym spotkaniu przedstawi postęp prac nad dokumentacją, a także założenia koncepcyjne dotyczące lokalizacji, która byłaby odpowiednia. 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (4)

  krisdkrisd
  +2
  Czy spotkanie specjalnie organizowane jest w takich godzinach aby osoby pracujące nie mogły przyjść? (2020-01-17 13:02)
  jerzyk2205jerzyk2205
  +2
  Pytanie @krisd jest słuszne. W tak kluczowej dla mieszkańców sprawie pora spotkania powinna być dogodna dla mieszkańców, a nie urzędników. Skoro jednak, mimo niefortunnej pory spotkania, władzom samorządowym zależy na konsultacji inwestycji z mieszkańcami, proponuję wzorem obrad radnych przeprowadzić transmisję ze spotkania i zamieścić filmowe relacje na stronach internetowych wszystkich trzech samorządów. Wówczas osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniu, będą mieć możliwość obejrzenia w dogodnym czasie filmowej relacji ze spotkania. Transparentność działań w samorządzie lokalnym i rzeczywista współpraca władz z mieszkańcami samorządu, to dzisiaj w wielu miejscach standard. (2020-01-17 15:36)
  linulinu
  0
  qrcze, pamietam tą rzekę, jak była rzeką, a nie zespołem wysepek w kałuży ... ;] Jak przechodzilismy idac na "bajorko" przez stary, zwalony most, to sraczki można było dostać, dziś da się pewnie po tych wyspach skoczyć na drugą stronę ;) (2020-01-18 06:32)
  NovJanNovJan
  +1
  godzina spotkania eweidentnie pokazuje jak urzad traktuje\szanuje mieszkańców - chcesz sie coś dowiedzieć to weź urlop i koniec , zero szacunku dla pracujacej czesci mieszkańców miasta. (2020-01-18 14:50)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy