Spotkanie w Pałacu w Słubicach

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Spotkanie w Pałacu w Słubicach Spotkania, jubileusze sochaczew

W sobotę w Pałacu w Słubicach miałem spotkanie z wyborcami jako jeden z kandydatów do Parlamentu z listy KUKIZ”15. Na wstępie każdy z przybyłych kandydatów  przedstawił się, opowiedział o sobie i o kawałku naszej wspólnej strategii.  Przybyli-  Edyta Królewiecka z Ciechanowa , Iwona Wierzbicka z Płocka , Klaudia Papieroska z Iłowa, Michał Nowakowski z Mławy, Marek Jakubiak z Ciechanowa nasza jedynka na liście , no i moja skromna osoba Paweł Kłobukowski z Wyszogrodu ale od paru lat również mocno związany z Sochaczewem.

Po naszej prezentacji jak to zwykle bywa ,była część poświęcona  na pytania i dyskusje. Najbardziej dynamiczna dyskusja jaka wynikła na spotkaniu dotyczyła kwestii wizji obronności Polski  .

Z mojej strony jest to dziwne ,że nasi rządzący nie widzą , że Polska praktycznie  nie ma armii .My jako kraj jesteśmy bezbronni. Przyjęto błędne założenia strategiczne, że Polska to kraj trwale bezpieczny i że do obrony naszej suwerenności wystarczą sojusze. Chyba nasi rządzący  nie chodzili na lekcję historii i nie pamiętają ,że najlepszym zabezpieczeniem interesów kraju jest własna silna armia.

W kwestii obronności jako Ruch KUKIZ’15 stawiamy na odbudowanie wojsk operacyjnych zdolnych do prowadzenia manewru i uderzenia w obronie Polski. Musimy odbudować wschodnie dywizje wojsk.  
Drugi pomysł to zbudować Armie Krajową czyli jak najszybciej zbudować Obronę  Terytorialna i włączyć ją w struktury sił zbrojnych. Armia Krajowa oparta na udziale obywateli w obronie stron rodzinnych ,wzmacnia lokalne więzi i społeczności, stanowi realną siłę i jest poważnym elementem odstraszania ewentualnego przeciwnika.

 

 Po panelu dyskusyjnym miło nam było przejść do bezpośrednich rozmów z uczestnikami spotkania

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Blog Pawła Kłobukowskiego wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy