Spotkanie z Francesco Garripoli - nauczycielem QIGONG

Zdjęcia i foto: Spotkanie z Francesco Garripoli - nauczycielem QIGONG Filozofia, nauka sochaczew

29 czerwca o godz. 18:00 w centrum Sochaczewa na terenie ruin zamku (bądź, w razie niesprzyjajaćej pogody, w patio tutejszych Kramnic Miejskich) odbędzie się spotkanie z wyjątkowym gościem - Francesco Garripoli. Spotkanie będzie miało charakter wykładu połączonego z ćwiczeniami qigong. 


Qigong to chińskie ćwiczenia zdrowotne, praktykowane już w starożytnośći, przynoszące pożytek każdemu ludzkiemu organizmowi. Francesco Garripoli jest owych ćwiczeń propagatorem. Na sobie samym przekonał się o sile ich działania. 


Lepiej zrozumieć qigong pozwoli wyświetlony tydzień wcześniej, tj.  w piątek 22 czerwca 2018 o godz. 18:00 (w sali konferencyjnej Kramnic Miejskich na II piętrze) film  - "Starożytny chiński system uzdrawiania w XXI wieku" (ang. "Ancient healing fore the 21st century"). Francesco Garri Garripoli, amerykański producent filmowy włoskiego pochodzenia dzieli się w swoim filmie doświadczeniem, które z czasem stało się jego życiową pasją. Garripoli sięgnął po ćwiczenia qigong kiedy po wypadku motocyklowym lekarze zapowiedzieli, że nie będzie mógł chodzić. Odzyskał sprawność i nie sądził zapewne, że w swoim dążeniu do zgłębienia tajników tej skutecznej chińskiej praktyki uzdrawiającej odbędzie podróż życia, dotrze do miejsc tak odległych, że dla miejscowych będzie pierwszym napotkanym człowiekiem Zachodu…

Francesco Garripoli wychodząc naprzeciw zrządzeniu losu postanowił wykorzystać swoje zawodowe doświadczenie i podjąć trud pokazania w filmie niezwykłych sylwetek lekarzy, uzdrowicieli, imponującą tradycję starożytnych Chin i jej nieoczekiwany powrót w służbie oficjalnej medycyny we współczesnych Chinach.

Z uwagi na negatywne przemiany cywilizacji Zachodu qigong stanowi bezcenne przypomnienie, że odzyskiwanie i utrzymywanie zdrowia leży w naszych rękach i że w tym procesie drzemie ogromny potencjał osobistego rozwoju. Siła tej metody dociera do ludzi zwłaszcza kiedy tradycyjna medycyna okazuje się bezradna. 


Biogram Francesco Garri Garripoli

Garripoli - nauczyciel, pisarz, filmowiec i muzyk. Instruktor o międzynarodowej renomie. Qigong praktykuje od ponad 30 lat. Dzięki niemu uniknął inwalidztwa, które groziło mu w młodości po wypadku samochodowym. Choć lekarze medycyny konwencjonalnej uznali, że nigdy nie będzie chodził, on wyleczył się dzięki praktyce Qigongu.

Wiele lat spędził w Chinach, gdzie uczył się pod okiem najwybitniejszych Mistrzów i badał starożytną sztukę Qigongu. Nakręcił i wyprodukował film Qigong – Ancient Chinese Healing for the 21st Century dla stacji PBS, za który otrzymał m.in. nagrodę Emmy. Film obejrzało ponad 100 milionów widzów.

Jest autorem dwóch książek o Qigongu (Tao of the Ride oraz Qigong – Essence of the Healing Dance). Wspólnie z Daisy Lee nakręcił serię filmów z instruktażowych różnych form Qigongu, które także zdobyły nagrody.

Francesco Garripoli to charyzmatyczny nauczyciel, człowiek o nadzwyczaj rozwiniętej duchowości. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale jako syn włoskich imigrantów uważa się za Włocha. Wiele czasu spędza w starych europejskich klasztorach. Wspomaga klasztor buddyjski w Bhutanie regularnie przywożąc tam zachodnich turystów.

Został wyróżniony przyznanym mu dożywotnio statusem honorowego członka Qigong National Association of America.

Informacje o Mistrzu Francesco Garripolim znajdują się między innymi na stronie: www.communityawake.com/

Można także przeczytać artykuł o przyjeździe Francesca do Polski w 2014 roku pod adresem: www.drogidozdrowia.pl/pl/po-chinsku-do-zdrowia/212-francesco-garripoli-mistrz-Qigongu-z-hawajow oraz obejrzeć z nim filmy w internecie.


Qigong do Sochaczewa wprowadziła zaś Marta Wilczyńska, w duchu tej metody regularnie organizuje zajęcia.


Ps. Sochaczew nie będzie jedynym miejscem wizyty Garripoli w Polsce, Francesco odwiedzi także Warszawę - info w załączniku.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Dokumenty (1)  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy