Spotkanie z historią: Pocztówki z Młodzieszyna

/ 28 zdjęć
Zdjęcia i foto: Spotkanie z historią: Pocztówki z Młodzieszyna Historia i tradycja sochaczew
+23

 

Spotkanie z historią

 

W sobotę 12 marca wybraliśmy się do Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie na uroczystości zorganizowane z Okazji Dnia Kobiet i imprezy im towarzyszące. Atrakcji nie brakowało, było ich mnóstwo. Można było uzyskać porady zdrowotne, zadeklarować się jako dawca szpiku kostnego, bezpłatnie przebadać się mammografem itd. Były również pokazy grup tanecznych, przedstawienie o Rybaku i złotej rybce z morałem, a na koniec przysłowiowy dla nas "gwóźdź programu" specjalnie przygotowany na tę okazję, - promocja książki pana Marka Orzechowskiego o Młodzieszynie pt: " Pocztówki z Młodzieszyna"

Promocja książki wzbudziła duże emocje wśród zaproszonych gości. Mogliśmy dowiedzieć się jak powstawała i jaki był cel jej wydania.

Dowiedzieliśmy się o wielu ciekawych, mniej znanych i zapomnianych miejscach z ziemii młodzieszyńskiej, o ciekawych ludziach z nią związanych.

Zostały nam przyblizone miejsca, zabytki o których nie wiedzieliśmy.

Już dziś wiemy co jest godne uwagi w okolicy, gdzie przebywamy i uważamy,że ta książka jest wszystkim potrzebna i cieszymy się,że taka publikacja powstała. Liczymy na następne propozycje. Były także rozdawane pocztówki z pozdrowieniami z Młodzieszyna oraz książki z autografem autora.

Może i my kiedyś pokusimy się o stworzenie własnych pocztówek z naszymi wspomnieniami nie tak odległymi. Pozdrawiamy i oczekujemy kolejnych spotkań z historią. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

Marcin Hugo - Bader

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy