Sprawa młodzieszyńskiego marketu – inwestycja czeka na odbiór

/ 17 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sprawa młodzieszyńskiego marketu – inwestycja czeka na odbiór Inwestycje sochaczew

Sprawy budowlane spędzają sen z powiek niejednemu inwestorowi. Natłok spraw do załatwienia, grube teczki z dokumentami oraz czas, który nie bywa sprzymierzeńcem. Z takimi problemami musi zmierzyć się między innymi inwestor z Młodzieszyna, który wybudował Top Market.


Market znajdujący się przy ulicy Sochaczewskiej w Młodzieszynie od kilku miesięcy stoi pusty. Czeka na ostateczny odbiór. Jak poinformował nas inwestor oraz sieć spożywcza Top Market, nadal czekają na decyzję inspektora, która pozwoli uruchomić działalność.


Stanowisko przedsiębiorcy jakie nam przedstawił brzmi -  

Mieszkańcy Młodzieszyna od kilku miesięcy czekają na uruchomienie nowo wybudowanego sklepu spożywczego polskiej sieci Top-Market. Teraz muszą dokonywać zakupów w pobliskim mieście w Sochaczewie w obiektach innych sieci.

Tymczasem zabiegi polskiej sieci spożywczej Top-Market, która wybudowała obiekt przy ulicy Sochaczewskiej 24G o powierzchni blisko 800m2  (mogący konkurować z lokalnymi zachodnimi sieciami) związane z otwarciem sklepu  - napotykają na blokadę lokalnego inspektora nadzoru budowlanego. Po tym, jak inwestor w drugiej połowie grudnia 2018 r. rozpoczął budowę i ukończył zgodnie z dokumentami złożonymi do Nadzoru Budowlanego w Sochaczewie w dniu 2019.04.02. (dokumenty złożono 2019.04.05.) inwestycja czeka na otwarcie bez decyzji inspektora już ponad 3 miesiące.

Budowa trwająca około 3,5 miesiąca jest odbierana tyleż samo czasu i jeszcze nie ma żadnego terminu odbioru. Według inwestora Grzegorza Głowackiego co kilka tygodni PINB wymaga od niego dodatkowych dokumentów między innymi związanych z budową prowadzoną po sąsiedzku. Jak sam mówi – Obawiam się, że przedłużająca się procedura może doprowadzić mnie do trudności finansowych – tłumaczy inwestor nie widząc podstaw do, jak określa, dziwnego zachowania Nadzoru Budowlanego w Sochaczewie.


Zarząd Polskiej Grupy Supermarketów, do której należy sieć Top-Market, nie chce komentować tej sytuacji, lecz jest wyraźnie zaniepokojony takim traktowaniem polskich podmiotów gospodarczych.


Dodatkowymi problemami jakie nadmienia inwestor i partner Top Marketu są między innymi:

- Przewidywane zatrudnienie ok 15 - 17 osób. Kilka osób zwolniło się z pracy by podjąć pracę w sklepie i obecnie czeka w zawieszeniu na decyzję, pozostając bez środków do życia,

- Towar terminuje się na obiekcie i jest interwencyjnie wywożony na inne sklepy - planowaliśmy otwarcie 3 dni przed świętami kwietniowymi

- Wszystkie zezwolenia alkoholowe były w gminie uzgodnione włącznie z odbiorem obiektu przez Gminną komisję alkoholową;

- Odbiór sanitarny i pożarowy - odebrano w ciągu tygodnia od wystąpienia o odbiór.


Jak informuje nas przedsiębiorca, jest on gotowy na podjęcie wszelkich działań i dostarczenie dokumentów potrzebnych do uzyskania decyzji Nadzoru Budowlanego. Wszelkie wytyczne związane z wyznaczeniem terminu odbioru budynku oraz choćby uzyskanie decyzji odmownej, która dawałaby możliwość podjęcia działań jest bardzo ważna z punktu widzenia całej sieci oraz samego inwestora. 

  

Odpowiedź jaką uzyskaliśmy od Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sochaczewie brzmi następująco: 

- Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Sochaczewie informuje, iż długotrwały proces wydania pozwolenia na użytkowanie marketu w Młodzieszynie przy ulicy Sochaczewskiej 24 związany jest z faktem, iż inwestor w dotychczasowym postępowaniu nie wykazał spełniania warunków wynikających z pozwolenia na budowę.


Sprawa nadal jest w toku. Miejmy nadzieję, że procedura szybko zostanie zakończona, a klienci będą mogli niebawem korzystać z otwartego marketu. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (17)

markJmarkJ
+2
Czy aby nie za dużo polityki wkradło się do życia codziennego .  (2019-07-29 09:37)
robroyrobroy
+3
przypominam sobie kłopotyKauflanda z otwarciem.Konkurencja ! (2019-07-29 10:32)
Mecenas39Mecenas39
+2
Robroy to nie konkurencja tylko trzeba pokazać kto tu rządzi , na kolana i błagaj o wydanie pozwolenia. Przecież nie może być tak jak w normalnym kraju , że idziesz , składasz dokumenty i w ciągu niespełna tygodnia rozpoczynasz działalność. Tu jest tak jak było za dawnych czasów. Jesteś Inteligentyn Człowiek to weisz do czego piję. Pozdrawiam (2019-07-29 11:05)
RouterRouter
+2
Rozmawiałem z bratem mieszkajacym w Niemczech załatwienie jakichkolwiek spraw w jeden dzień ,zero problemów wszystko dla klienta a nie jak u nas odwrotnie ,panie urżędniczki damy wszelakie i chodż od okienka do okienka i łaska wielka bo coś ci dadzą.To samo i sklep wszystko pod górkę. (2019-07-29 11:54)
linulinu
0
@Router myślę że to nie jest wina pań urzędniczek, a systemu, który generuje dodatkową papierologię i obostrzenia. Przecież gdzieś te rodziny rządzących, muszą pracować.... (2019-07-29 13:24)
wkurzonywkurzony
+2
Sprawa zapewne jest do bólu prosta. Koperta była za cienka. (2019-07-29 15:54)
zbigniew15zbigniew15
+1
Ciekawie było z Kauflandem dawno temu.Delegacja pracowników pojechała po pomoc do ministestwa. Odpowiedż brzmiała : "załóżcie koło PIS, to Wam pomożemy". Wtedy premierem był Jarosław Kaczyński. (2019-07-29 17:40)
mieszk mlodzieszynamieszk mlodzieszyna
0
ani polityka ani koperta tylko konkurencja i to lokalna jak dowiecie sie kto jest właścicielem sklepu spoż- przemysłowego przy ul.walk nad bzurą 10, byłego globi i byłe biura i mag.GS-u i częsciowo bud. z pocztą i sklepem przemysłowym a kim jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Sochaczewie to wam sie oczy otworzą.młodzieszynianie wiedzą!!!! (2019-07-29 19:14)
mieszk mlodzieszynamieszk mlodzieszyna
0
jeszcze do redakcji inwestor jest chyba z Wyszogrogu? (2019-07-29 19:15)
robroyrobroy
0
@mieszk młodzieszyna- POLAM i wszystko jasne (2019-07-29 20:25)
mieszk mlodzieszynamieszk mlodzieszyna
+1
do robroy.co oznacza to POLAM? a wiesz jakie są relacje tego gościa co ma sklepy w Mlodzieszynie z P I N B w Sochaczewie? juz sie domyśliłeś? (2019-07-30 11:21)
MariaPMariaP
0
szwagier, to nie rodzina ale zawsze ktoś. Myślę, że po rozbudowie jego sklep będzie odebrany w tydzień. (2019-07-30 11:30)
robroyrobroy
0
@mieszk mlodzieszyna-objaśniam-"Polam" -kiedyś Polski producent żarówek,-w reklamie-POLAM I WSYSTKO JASNE,-kumasz gimbazo? (2019-07-30 15:24)
robroyrobroy
+1
@mieszk młodzieszyna,mnie się wyświetlił -(jako szef) niejaki Pan Orliński,skądś to nazwisko znam (2019-07-30 17:22)
mieszk mlodzieszynamieszk mlodzieszyna
+1
do maria p.mówią że szwagier nie rodzina dodam ,,kaszanka nie wędlina'' ale szwagier to zawsze mąz siostry i wszystko jasne.jak dalej PINB bedzie kłody pod nogi rzucał to niech uważa na stanowisko bo nie wszystko jest dożywotne jak pójdzie inwestor wyżej i do d...y sie mu dobiorą.chyba że sie opamięta. (2019-07-31 20:00)
mieszk mlodzieszynamieszk mlodzieszyna
0
no i jak z tym markietem :otwierają go czy nie wiadomo cos na ten temat ? czy wakacje okre przestoju w PINB ? (2019-08-06 17:16)
mieszk mlodzieszynamieszk mlodzieszyna
0
witam .odswieżam temat podobno Top Market w Młodzieszynie otwarty wreszcie? czyżby M K odpuscił? (2019-08-25 21:22)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy