Sprawa Sławomira W. - prokuratura apeluje do kierowców!

/ 21 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sprawa Sławomira W. - prokuratura apeluje do kierowców! Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie apeluje do kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy w ciągu ostatnich dwóch lat na podstawie zaświadczenia lekarskiego Sławomira W. o zgłaszanie do niej takiego faktu – wówczas uzyskają status poszkodowanych. O ważności ich praw jazdy zdecyduje sochaczewski sąd.

 

Nawet ponad 500 kierowców może być poszkodowanych w sprawie Sławomira W., znanego lekarza, który wydawał zaświadczenia uprawniające do przystąpienia do kursu nie mając do tego uprawnień (na podstawie wyroku sądu, karzącego medyka za fałszowanie dokumentów). Do tej pory Prokuratura Rejonowa postawiła tymczasowo aresztowanemu lekarzowi 13 zarzutów.

 

Trudno dziś wyrokować, czy prawa jazdy zostaną unieważnione, jednak istnieje taka obawa. Prokurator Rejonowa Beata Sobieraj - Skonieczna apeluje do kierowców, by sami zgłaszali fakt pozyskania dokumentów na podstawie nieważnych zaświadczeń. Wówczas automatycznie uzyskają status poszkodowanych w sprawie. O ważności wydanych praw jazdy ostatecznie zdecydować ma Sąd Rejonowy w Sochaczewie.

 

figa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (21)

ja1ja1
0
Kolejny sochaczewski oligarcha zostanie uznany za niewinnego przez panią prokurator?
(2014-02-03 22:44)
kacperskyykacperskyy
0
majac w pamieci sprawe pana W. z rybna gdzie zabil czlowieka i sad ani biegli nie widzieli w tym zadnego powodu zeby chocby zatrzymac goscia a nastolatek ktory w wyniku wypadku (za szybko jechal OK) ale celowo nie chcial nikogo zabic zostal zamkniety od razu bo tatus nie mial kaski... i sochaczewski sad ma decydowac o czym kolwiek niwuja bym sie nie zglosil... (2014-02-04 10:38)
GRZECHGRZECH
0
Zwłaszcza że nikt nie pamięta kto podpisywał ten papierek.
Szkoła załatwia lekarza i do niego wszyscy idą hurtowo i mają gdzieś jak się ten doktor nazywa.

(2014-02-04 11:24)
ja1ja1
0
Ciekawy będzie wyrok w sprawie DPS. Skoro Pani prokurator pochodzi z Młodzieszyna powinien być sprawiedliwy, chociaż kto wie..
(2014-02-04 13:03)
mlodydanielmlodydaniel
0
Wiecie może, jak to się ma do badań na wózki widłowe? W końcu to takie samo zaświadczenie o braku przeciwwskazań do kierowania wózkami. Jeśli ktoś się orientuje to proszę o odpowiedź.
(2014-02-04 13:06)
kacperskyykacperskyy
0

"Nawet ponad 500 kierowców może być poszkodowanych w sprawie Sławomira W.,"


dosyc zabawne stwierdzenie, bo jak moge byc poszkodowany bedac szczesliwym posiadaczem upragnionego prawa jazdy? :D poszkodowani to dopiero beda jak sie zglosza z tym do sadu i odbiora im te prawo jazdy.

(2014-02-04 14:19)
RouterRouter
0
tu kacperskyy ma rację ,w życiu bym się sam nie zgłosił . (2014-02-04 15:43)
KATKAT
0
niech sobie sami w powiecie sprawdza kto ma od pana W. badania,
tam obecnie maja wieksze problemy i braki personalne :)

(2014-02-04 17:57)
iwona1aiwona1a
0
Coraz bardziej mnie ten Sochaczew zadziwia :)
(2014-02-04 18:02)
fairofairo
0
A czemu pan Slawomir W.nie odpracuje społecznie wszystkich  nie legalnie pobranych pieniędzy? na początek kamieniołomy ,łopata do odsniezania i szczota .  gdzie komornik który zajał by jego majątek na pokrycie kosztów postepowania itp ? ktos wpadł na ten pomysł ? moze jaki widac zbyt mało oczywisty dla prokuratury? Chodzą słuchy po miescie ,ze smieje sie z nas wszystkich bo przepisał wszystko na innych ;p
(2014-02-04 19:50)
ja1ja1
0
Prokuratura niech zacznie działać tak jak powinna, w imieniu prawa a nie w imieniu pieniędzy! Masz pieniądze, to możesz kupić sobie wszystko, nawet "sprawiedliwość". Świat schodzi na psy..
(2014-02-04 21:31)
użytkownik1721użytkownik1721
0
Przecież on nie mógł działać sam. Aby wydąć zaświadczenie do pracy potrzebne są badania od innych lekarzy z którymi współdziałał.
(2014-02-04 21:55)
KATKAT
0
JA DO DZIS DNIA NIE WIEM OD KIEDY TEN PAN W MIAL SADOWY ZAKAZ
prosze o dokladna date!!!!!!!

bo informacja ze ostatnie dwa lata jest malo precyzyjna

(2014-02-04 22:14)
a7a7
0
Słuchajcie, fakty są jasne.. Wszystkie zaświadczenia i kwity pisane przez Sławomira W. od 2 lat są nieważne. Cokolwiek dostałeś na tej podstawie.. To jakby pani Kryśka z warzywniaka Ci coś poświadczyła, bo sobie zrobiła pieczątkę... Będzie trzeba wszystko robić od nowa, może bez jazd i samego egzaminu, ale chyba będą koszty kolejnego zaświadczenia i wydania prawa jazdy przez urzędników..... czy masz prawko czy zaświadczenie w pracy, wszystko jest "lewe".. Co będzie jak ktoś jest kierowcą zawodowym i będzie miał wypadek, jak się wybroni, że nie wiedział....albo ktoś będzie miał wypadek w pracy.. bez ważnego zaświadczenia.. ?? Masakra !  (2014-02-05 08:22)
mlodydanielmlodydaniel
0
@a7
No i co z tego, że fakty są jasne? Teraz mam może iść do innego lekarza i znów płacić, chyba z głową masz coś nie tak. Niech sobie szukają ludzi a nie wszystko na gotowe. My wiemy, bo mamy internet, a jak ktoś nie ma i nikt mu nie powiedział? To co wtedy? Pomyśl. Może nie wszyscy mają tyle wolnych pieniędzy, żeby sobie co 2 tygodnie badania robić. Niech prokuratura przeszukuje wszystko, może wpisywał ludzi których badał. I wtedy do każdego list polecony i tyle w temacie. Twój komentarz, że badania są nie ważne może i nie jest kłamstwem, ale poczekajmy może co zrobi sąd. Bo tak to i ja mogę sobie powiedzieć. A większość piszących tu komentarze ma badania u pana W.
Ja na szczęście na prawo jazdy miałem u kogo innego, ale miałem na wózki u niego.
Niech się prokuratura wykaże, bo ja się wychylał nie będę, jak znajdą ludzi ok.
(2014-02-05 08:46)
dmdm
0
Tak się zastanawiam kto miał w tym Interes Największy...hmmmW zeszłym Roku miałem badania W firmie Sławomira W.Lecz nie on osobiście badał mnie i wystawiał zaświadczenie.Prawo do Wykonywania zawodu to jedno,a prawo do prowadzenia działalności gospodarczej to druga sprawa.Niestety w Polsce wciąż ludzie interpretują dwojako. Wydaje mi się  że są osoby,które niezmiernie się cieszą z powodu zatrzymania Sławomira W.Zastanawiam się kto obejmie prym na rynku "Medycyna Pracy". Hmmmmm...Pan Sławomir W,działał Sprawnie i dlatego większość osób korzystała z jego usług.Robotnika,Kierowcy,Magazyniera czy innego pracownika zbytnio nie interesuje to czy on jest chory,tym bardziej że chorowanie kosztuje,tylko to czy podejmie prace zarobkową za 1160zł (do ręki) i będzie miał za co jeść,by żyć.Wszelkie działania związane z ludźmi którzy korzystali z usług lekarza to działania przeciwko obywatelem Polskim.Chore to ,ale cóż. Straszenie i szukanie w ten sposób świadków w ludziach to zwykła podpucha,z braku argumentów,no ale czymś trzeba wypełnić kartoteki.....:D (2014-02-06 10:34)
anka12anka12
0
Tyle stresu i pieniędzy i ja mam oddać tak wyczekiwane prawo jazdy. A KTO MI ZA TO WSZYSTKO ZWRÓCI .Czy ktoś już był w tej prokuraturze.
(2014-02-06 11:57)
NorekNorek
0
dm zgadzam się z Tobą.
I jeszcze dodam, teraz wszyscy najeżdżają na dr W, ale jak trzeba było szybko badania załatwić to każdy w Sochaczewie wiedział, że on załatwi. Już to widzę jak zwykły szary człowiek biegnie do Pani Prokurator, żeby powiedzieć, że badania ma od niego... Ktoś był odpowiedzialny za to, żeby zgłosić, brak uprawnień dr W gdzieś wyżej i nikt tego nie zrobił... Wizytówki rozdawał w hurtowych ilościach przy odbieraniu badan i tak było od zawsze. Ktoś kasy zgarnął przez te dwa lata, a tera przykładowy Pan Kowalski ma się zgłosić i oddać prawo jazdy. Śmieszne to po prostu.
Pasek na oczach...  wielki kryminalista teraz... :))) A tych co powinni interweniować wtedy kiedy odebrali mu możliwość wykonywania badań medycyny pracy też pozamykali???
(2014-02-06 20:26)
swiftswift
0

A czy powiat, nie ma informacji komu się odbiera uprawnienia? Przecież lekarz przyjmował oficialnie, ogłaszał się w gazecie lokalnej, a tu raptem po 2 latach ktoś się zorientował i to pewnie przez przypadek. To nie wina kierowców, skąd mieli to wiedzieć, a skąd mają pamiętać, który lekarz wystawiał zaświadczenie, skoro szkoła jazdy była w posiadaniu wszystkich dokumentów.

 

(2014-02-07 14:36)
dragon36dragon36
0
ktoś dal dupy,a teraz kłopot . (2014-02-08 09:18)
szkolamszkolam
0
Dzią nawet pan Sławomir W. Był w faktach na tvn (2014-02-09 19:53)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy