Sprawca pobicia przyznał się do winy

Sprawca pobicia 14-latka w jego domu w Plecewicach przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Do pobicia doszło 17 czerwca. Jak się dowiedzieliśmy było ono wynikiem wcześniejszego konfliktu między 14-latkiem a młodszym kolegą napastnika. Kilka dni wcześniej poszkodowany podczas gry rzucił piłką w twarz kolegę. W niedługim czasie rodzice chłopca zjawili się u państwa J., by domagać się zapłaty za opatrzenie ran dziecku. Po tym jak odmówili, usłyszeli „W takim razie będziecie mięli wizytę”.

Na ową wizytę długo nie musieli czekać, dwa dni później, w sobotni wieczór na podwórku u państwa J. pojawiła się grupa młodych mężczyzn, spośród których największą agresywnością wykazywał się niejaki Bartłomiej P., który pobił 14-latka. Po chwili na miejscu zjawiła się policja, której w kilka chwil od zdarzenia zatrzymała pięciu chłopaków w wieku od 18 do 20 lat.

W toku przesłuchań do czynu przyznał się najagresywniejszy z grupy, Bartłomiej P., który swój czyn tłumaczy jako wymierzenie sprawiedliwości za krzywdy brata. W rezultacie przedstawiono mu zarzut zakłócenia miru domowego. Napastnik podda się dobrowolnej karze, jaką jest ograniczenie wolności oraz wykonanie prac publicznych na rzecz gminy Brochów.

c.a.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy