Sprzedawał rowery, których nie posiadał

Zdjęcia i foto: Sprzedawał rowery, których nie posiadał Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Sochaczewianin zamieszczał ogłoszenia dotyczące sprzedaży rowerów, których nie posiadał. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. 


Sochaczewska policja od pewnego czasu pracowała nad sprawą internetowego oszusta. Na jednym z portali społecznościowych mężczyzna zamieszczał ogłoszenia dotyczące sprzedaży rowerów miejskich, górskich, a także dziecięcych. Ceny proponowanych jednośladów wahały się od 250 do 380 złotych za sztukę. Tak niska kwota spowodowana była rzekomą likwidacją sklepu rowerowego. 

Ogłoszenia spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem potencjalnych kupców, którzy przelewali pieniądze na konta bankowe mężczyzny, po czym nigdy nie dostali zamówionego towaru. Proceder trwał od lipca 2018 roku do marca 2019. 


Według policyjnych ustaleń, oszustem internetowym jest 28- letni mieszkaniec Sochaczewa. Mężczyzna oszukał 33 osoby z różnych rejonów Polski. Okazało się również, że sochaczewianin jest dobrze znany funkcjonariuszom z referatu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją. W podobny sposób oszukał już kilkadziesiąt osób z całego kraju, które w okazyjnej cenie chciały kupić rowery, telefony, głośniki bezprzewodowe, czy też zegarki. 

W KPP w Sochaczewie przedstawiono mu 33 zarzuty. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


,,Przed zakupem przez internet zawsze sprawdzajmy opinie innych klientów o sprzedającym. Nieufność powinna wzbudzić bardzo niska cena w porównaniu do wartości produktu."- przypomina Policja.


(źródło KPP Sochaczew)

M.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy