Sprzedawała papierosy bez akcyzy

/ 9 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sprzedawała papierosy bez akcyzy Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

Funkcjonariusze policji zatrzymali 61-latkę, która sprzedawała papierosy bez polskich znaków akcyzy. 


Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Wydziału Kryminalnego komendy w Sochaczewie zatrzymali 61-letnią kobietę, mieszkankę gminy Sochaczew, która sprzedawała papierosy bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze podczas przeszukania w jej domu znaleźli kilka tysięcy papierosów bez akcyzy a także pieniądze pochodzące ze sprzedaży towaru. Kobieta była znana policji, gdyż kilka lat temu również prowadzono wobec niej postępowanie w tej samej sprawie. 


Policjanci ustalili, iż kobieta sprzedawała paczkę papierosów o połowę taniej niż w sklepie. Jej klienci pukali do drzwi nawet podczas obecności funkcjonariuszy podczas przeszukania. 


Kobieta została doprowadzona do Komendy Policji w Sochaczewie oraz usłyszała zarzut z art. 65 KSS, nabywania, przechowywania, przewożenia lub przesyłania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego, do którego 61-latka się przyznała. Czyn ten podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech lub karze grzywny. 


Źródło KPP Sochaczew.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (9)

markJmarkJ
+3
A co to za różnica czy okrada nas państwo , czy któś prywatny , inaczej by było gdyby

nasze podatki były wydawane rozsądkiem . (2018-12-18 14:03)
metasekwojametasekwoja
+2
Też jestem zdania, że to państwa okrada obywateli. Jak mozna za paczkę papierosów brać ok. 15 zl. Za tę kwotę moga dziennie wyżyć dwie osoby, co prawda skromnie. To jest żerowanie przez państwo na uzależnieniu swoich obywateli. nie w szyscy zawalczą z nałogie, a szczególnie trudno walczyć ludziom,którzy mają kłopoty finansowe, ten papieros uspokaja. Widzę ludzi na zakupach, którzy rano w sklepie wydają 20 zl w tym 15 zl. to papierosy a pieczywo reszta. Paliłam w młodości i trochę później, ale wtedy były papierosy dla biednych /klubowe, radomskie, sporty/ oraz inne dla bogatych / Caro, carmen/. Więc wcale sięnie dziwię, że ludzie będą szukać bez akcyzy. (2018-12-18 14:59)
boniekboniek
+1
Dajcie namiar na tę Panią chętnie kupię (2018-12-19 06:57)
dragon36dragon36
+1
co w takim przypadku stanie się z pieniędzmi i z zabezpieczonym towarem

  (2018-12-19 09:55)
linulinu
+1
Fajki wypalą a kasa na PIŃCET PLUS .... bo zaczyna brakować (2018-12-19 19:13)
SieciechSieciech
0
@metasekwoja  -  weź pod uwagę ile kosztuje leczenie osób z tym uzależnieniem, które przecież nie jest potem pokrywane z ich własnej kieszeni tylko z kieszeni nas wszystkich. Fajki powinny być drogie. Poza tym na rynku ZAWSZE można było kupić lewe fajki i alkohol i to że zwineli tą Panią zapewne nic nie zmieni. (2018-12-20 07:23)
SieciechSieciech
0
Na rynku w sensie na rynku w Sochaczewie :) (2018-12-20 07:23)
metasekwojametasekwoja
0
Można nawet za palenie dawać karę śmierci. Czy odstraszy, nie wiem. Uzależnień nie leczy się w ten sposób. Ci co decydują o akcyzach maja kasę na najdroższe. Czy pieniądze z akcyzy ida na leczenie z uzależnienia. Kazdy zakaż kończy się jeszcze większą chęcią zapalenia, bo dodatkwo stresuje. Anonimowi Alkoholicy mają sukcesy w leczeniu choroby alkoholowej tylko dlatego, że nie ma tam przymusu. jest praca nad świadomością ludzi z tym samym problemem.. Człowiek, który wyda ostatni grosz na papierosa, kosztem kromki chleba nie zawalczy z problemem. Na to powinny iść pieniądze z akcyzy, a są trwonione na Rydzyka, pomniki, miesięcznice, nagrody które się należały, na odprawy zmieniających się prezesów państwowych spólek, na ochrone gnoma itp. (2018-12-20 08:31)
SieciechSieciech
0
Metasekwoja nie wiem czemu bronisz szarej strefy. Dlatego żeby ktoś mógł sobie kupić papieroska bo go woli niż wydać "ostatni grosz na kromkę chleba" ? (2018-12-25 07:26)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy