Sprzedawcy oszukują mieszkańców Sochaczewa

/ 6 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sprzedawcy oszukują mieszkańców Sochaczewa Edukacja sochaczew

Sochaczew to miasto w centralnej Polsce w województwie mazowieckim nie tak daleko stolicy. To przystanek dla wielu aut sprowadzanych zza granicy na handel. To też miejsce gdzie dochodzi do procederu oszukiwania polskich konsumentów, więc jeśli zamierzasz kupić używany samochód bądź świadom tego, co tak naprawdę przyjeżdża do Sochaczewa na sprzedaż.


Uwaga na złom na lawetachWystarczy im garaż, spawarka i szpachla, no może jeszcze włókno szklane i pianka do uszczelniania okien, pozostałe części też da się załatwić. Samochody, które w Niemczech uległy poważnemu wypadkowi i przeznaczone zostały na złom stają się źródłem zarobku dla wielu nieuczciwych handlarzy. Przestaje być istotne jak poważna była szkoda, jak mocno uszkodzona została konstrukcja nośna, to wszystko nie ma znaczenia dla kogoś, kto desperacko chce zarobić. Nie myślcie sobie, że po zakupie takiego rozbitka zaczyna się proces naprawy, o nie! Obrazilibyśmy fachowców używając tego terminu, to co ma tutaj miejsce bliższe jest rzeźbieniu. Jeśli bryła pojazdu została zdeformowana w wyniku wypadku to przywrócenie go do stanu fabrycznego jest po prostu niemożliwe. Nakładanie na pojazd kolejnych warstw, które nie są przystosowane do tego by nieść konstrukcję pojazdu nie możemy nazwać naprawą. To nie jest zabawa, takie działania zagrażają zdrowiu i życiu konsumentów. Auto pokryte warstwą szpachli, z dospawanymi częściami może stać się śmiertelną pułapką.


Bezwypadkowy - oszukany termin na masową skalęNaciąganie zdeformowanej konstrukcji wyciągarką, szlifierka, młotek, to także mogło spotkać auto, o którego zakupie myślisz. Wyrównywanie kształtu, lakier, myjnia, odkurzanie, cofanie licznika i gotowy na handel. Takie samochody bez skrupułów są wystawiane jako bezwypadkowe - brzmi jak koszmar? Nie zdajemy sobie nawet spraway jak wiele takich poazdów jeździ po polskich ulicach. Ale to nie znaczy że i my mamy stać się właścicielami jednego z nich, na szczęście z pomocą przychodzi Autoraport.pl dzięki któremu możemy poznać prawdziwą historię pojazdu, poznać jego mankamenty, jakie miał zanim trafił na rynek wtórny w nasze okolice. Spytasz, dlaczego to aż tak ważne? By odpowiedzieć na to pytanie, warto zadać kolejne - jak osłabiona jest konstrukcja nośna auta podczas wypadku i jak mało prawdopodobne jest przywrócenie go do stanu bezpiecznego? Aby sobie to zwizualizować, warto wziąć puszkę po napoju, zgnieść ją a potem próbować doprowadzić do poprzedniego stanu, tak by nie było już uszkodzeń. Możliwe? Naturalnie że nie, jednakże przy pewnym nakładzie pracy rzeźbiarskiej można zamaskowac ślady zgnieceń. Ale kiedy spróbujemy tę wygładzoną puszkę zgnieść jeszcze raz, poszło wyjątkowo łatwo, prawda? Dokładnie tak samo zachowa się pojazd, który w przeszłości uległ wypadkowi, a my jesteśmy w środku za kierownicą a z tyłu na siedzeniach nasi bliscy. Nieciekawy scenariusz, do tego dochodzi fakt że papiery samochodu można łatwo podrobić, uszkodzenia zatuszować, opis wymyślić, nie biorąc na siebie konsekwencji. Jednakże nie ważne jak napocił się oszust przygotowując samochód na sprzedaż, jeden element pozostaje w tej układance niezmienny - numer VIN!


Sprawdzanie VIN przed zakupem to oszczędność kłopotów i pieniędzyVIN, inaczej Vechicle Identification Number w 17 cyfrach ma zakodowaną masę informacji na temat pojazdu. Sprawdzenie VIN to sposób na uwiarygodnienie słów sprzedającego i na uchronienie siebie przed zakupem niebezpiecznego grata. To właśnie sprawdzanie VIN w Autoraport pozwala na prywatne dochodzenie co tak naprawdę działo się z tym samochodem w przeszłości, ile fałszu a ile prawdy jest w słowach sprzedawcy. A co najważniejsze, zwyczaj sprawdzania historii pojazdu może uchronić nas przed zakupem trumny na kółkach, niczym ta zgnieciona wcześniej puszka. Zasada ograniczonego zaufania jest dobra nie tylko na drodze, ale i podczas podejmowania tak ważnych i kosztownych decyzji jak zakup samochodu. Korzystajmy z narzędzi, które są wiarygodne, ponieważ pochodzą z niezależnych źródeł i dostarczają nam autentycznych informacji. Korzystajmy z narzędzi, które prześwietlają przeszłość pojazdu, wyjawiają niewygodne fakty i jasno pokazują stan faktyczny. Nie dajmy się oszukać, nie dajmy się zabić jeżdżąc rzeźbioną puszką od nieuczciwego handlarza zamiast porządnym autem.


 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

robbo2krobbo2k
0
Bo ludzie sa głupi i mysla ze złapali okazje. Wszyscy dealerze i importerzy maja program aut uzywanych. czesto daja gwarancje. No ale jak auto kosztuje 30% więcej to po co .... w ogłoszeniu jest "niemiec jak sprzedawal to płakał" nówka A4 za 10tys to musi byc prawda. (2018-10-01 22:47)
kacperskyykacperskyy
0
z jednej strony oszukaństwo i kure*** ale z drugiej nie dziwie się handlarzynom, dostosowują się do potrzeb rynku..... jeśli janusz z halynom oczekuje ze kupi auto fura skóra i komóra za 7 000 to takie dostaje. (2018-10-02 08:12)
xyxxyx
0
Radze omijac Zuków i okolice tam to sa dopiero cacka od samych dziadkow,skladane w szopie z trzech same okazje z małymi przebiegami. W ogloszeniach tak bajeruja zmieniaja imiona aby tylko ktos przyjechał obejrzec gruza. (2018-10-02 16:17)
kacperskyykacperskyy
0
zgadza sie... całe rodziny w tym biorą udział, jak już cham co takie cudaki sprzedaje jest rozpoznawany i nikt brać od niego nie chce to w ogloszeniach pojawia się żona, mama, tata.... jak widzisz w ogłoszeniu sprzedazy 10 letniego auta: "cudo, perełka, igła" omijaj z daleka.ale co by nie mówic swoje przez lata się nakradli.... bo inaczej tego procederu nazwać nie mozna. (2018-10-03 08:20)
andrzej49andrzej49
0
Dziwię się klientom przydrożnych "salonów" , przecież każde autko za niewielką opłatą można sprawdzić i wydruk przedstawić sprzedającemu. (2018-10-04 10:18)
andrzej49andrzej49
0
Dziwię się klientom przydrożnych "salonów" , przecież każde autko za niewielką opłatą można sprawdzić i wydruk przedstawić sprzedającemu. (2018-10-04 10:19)
tomasz-htomasz-h
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2019-07-02 16:48)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy