Stadion przy Warszawskiej – usuwają nie tylko trawę

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Stadion przy Warszawskiej – usuwają nie tylko trawę  Inwestycje sochaczew

Stadion przy ulicy Warszawskiej to jedna z czołowych inwestycji bieżącego roku. Miasto inwestuje w kolejny etap przebudowy. Mamy już nowe trybuny a niebawem także nową nawierzchnię boiska. 


Mieszkańcy mogą już obserwować pierwszy etap prac. Jest to demontowanie płotu a także rozbiórka trybuny ziemnej. Nie ma też już bramek do gry w rugby. Poprzednio wykonano nową trybunę za 2,84 mln. Koszt obecnej inwestycji to dodatkowe 5,84 mln a wykonuje ją firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. 


Jakie prace zostaną wykonane?

Stare boisko już przechodzi do historii. Pojawi się przede wszystkim nowa nawierzchnia boiska, powstanie rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia w dal i wzwyż, bieżnia lekkoatletyczna z sześcioma torami, która będzie miała nawierzchnię syntetyczną. Boisko będzie posiadało drenaż do odprowadzania wody. Z ekologicznych rozwiązań można zaobserwować pomysł wykorzystania wody z drenażu do późniejszego podlewania trawy. Zdecydowane zmiany przy reprezentacyjnym punkcie stadionu. Wejście wzbogaci się o nową bramę wjazdową, furtki, chodniki. Będą nowe miejsca parkingowe z drogą wewnętrzną a całość stadionu będzie oświetlona nowymi lampami. 


Inwestycja to ważny element dla Sochaczewa. Obiekt mieści się przy jednej z głównych ulic miasta a jego wygląd do tej pory nie zachęcał do odwiedzin. Do jesieni całkowicie odmieni swój wygląd.


Miasto inwestuje także w ekologiczne rozwiązania. Smog i kiepskiej jakości powietrze nie są wizytówką żadnego miasta. W Sochaczewie pojawią się w związku z tym nowe autobusy. 


Jeden szczegół który być może umyka to drzewa. To one stanowią główną zaporę dla smogu i przyczyniają się do czystego powietrza w naszym otoczeniu. One masowo giną w krajobrazie miasta. Dobrą praktyką byłoby rozpoczęcie od najprostszych oraz najtańszych rozwiązań w ramach poprawy środowiska i jeśli istnieje choćby cień szansy na życie drzew to danie im takiej szansy byłoby dobrym przykładem. 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

Obywatel85Obywatel85
-2
Drogi ,,redaktorze,, zanim napiszesz artykuł pofatyguj się i zobacz jakie to drzewa w jakim stanie i wieku ;-)

Dziś będę miły i ułatwię ci życie..........prawie wszystkie wycięte drzewa to stare i wysokie Topole posadzonę tam wcześniej niż data urodzin większości tych esochaczewskich pseudo ekologów.

Jestem przeciwny wycince zdrowych drzew i pakowaniu gdzie się uda kostki,ale Topole szczególnie tak wysokie to ,,niebezpieczne,, drzewa są bardzo łamliwe w przeciwieństwie do innych gatunków drzew ponadto pruchnieją cześciej i mają słabę gałezie.

Niestety ale większośc Topól tych nasadzownych przez człowieka posadzono za komony,a po takim czasię są już na tyle duże aby trzymać je w centrach miast.I gdybym mógł nakazałbym wycinkę każdej jednej Topoli w centrum,zresztą wystarczy spojrzeć że większośc z nich między blokami już została wycięta bo co jakiś czas odpadałby z nich duże kawały podczas wichur.Tak więc proszę pomyśleć zanim zaczniecie siać ferment i panikę o smogu nie wspomnę,większośc z was nigdy nie ruszyła tyłka aby sprawdzić stan wyciętych drzew .przykłady wycinki drzew wzdłuż muzeum kolejki czy drzew w koło stawu obok Muzycznej.ps: Wpisy naczelnych opętanych ,,ekologów,, jak metasekwoja itd przemilczę. (2019-05-09 16:07)
robroyrobroy
0
a może sadzić przy drogach i obiektach drzewa owocowe?,jadąć mazurami i drogami w zahcodniopomorskim,(od Wałcza do Szczecina) spotkałem wiele dróg obsadzonych śliwkami,jabłoniami,komu to przeszkadza,tradyszyn? (2019-05-09 16:37)
robroyrobroy
0
taki dopisek-kiedyś zapytali się konserwatora słynnego trawiastego kortu Wimbledon,jak dbają o murawę-"kosimy i podlewamy regularnie i tak od 100 lat" (2019-05-09 17:16)
zdrowkozdrowko
0
Obywatel 85 przy stadionie raczej nie widziałem żadnej topoli a akacje ale jako pseudo ekolog i tak uważam że przeżyły by Ciebie i Mnie.

(2019-05-09 18:47)
SieciechSieciech
0
Duża ilość drzew owocowych może ściągać dzikie zwierzęta. Lepiej żeby się przy drodze nie kręciły :) (2019-05-10 14:52)
SieciechSieciech
0
Co do tego co napisał Obywatel85- zgadzam się w 100% (2019-05-10 14:53)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy