Stanowisko NFZ w ratuszu przedłuża działalność

Zdjęcia i foto: Stanowisko NFZ w ratuszu przedłuża działalność Zdrowie sochaczew

Punkt Narodowego Funduszu Zdrowia, który w wybrane środy działał w Urzędzie Miasta będzie otwarty dla mieszkańców do końca grudnia br. 


Mieszkańcy miasta bardzo chętnie korzystają z informacji jakie można uzyskać w mobilnym punkcie NFZ. Burmistrz miasta wraz z płockim oddziałem funduszu podjęli decyzję o przedłużeniu działalności punktu do końca grudnia br. 


Mieszkańcy miasta, którzy do tej pory musieli z wieloma zagadnieniami związanymi z leczeniem jeździć do innym miast. Obecnie takie tematy jak: możliwość m.in. wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), potwierdzenia zlecenia na zaopatrzenie medyczne, uzyskania informacji o najkrótszych terminach leczenia czy też założenia Internetowego Konta Pacjenta można wykonać podczas wizyty w sochaczewskim punkcie w ratuszu. 


W mobilnym punkcie NFZ można uzyskać informację także o specjalnych środkach pomocniczych i ortopedycznych, różnego rodzaju protezach, aparatach i ortezach ortopedycznych, wózkach inwalidzkich, lasek i kul, balkonikach, obuwiu ortopedycznym, zestawach infuzyjnych do osobistych pomp insulinowych, pieluchomajtek, cewników czy sprzętu stomijnego. Dotychczas tego typu sprawy należało załatwiać osobiście w warszawskim Oddziale NFZ. 


Mobilne stoisko NFZ czynne jest w Biurze Obsługi Klienta na parterze Urzędu Miasta przy ul. 1 Maja 16, w godz. 9.30 -14.00.


Kolejne wizyty odbędą się: 6, 13, 20 i 27 listopada oraz 4, 11 i 18 grudnia.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy