Stanowisko Radnych BS i KO w sprawie słusznych postulatów nauczycieli

/ 17 komentarzy
Zdjęcia i foto: Stanowisko Radnych BS i KO w sprawie słusznych postulatów nauczycieli Radni i rady samorządowe sochaczew

Na początku Sesji Rady Miejskiej w Sochaczewie, która odbyła się w dniu 26 marca 2019 r. radna Teresa Lutyńska złożyła wniosek formalny o rozszerzenie porządku obrad o punkt: Stanowisko Rady Miejskiej w Sochaczewie w sprawie poparcia słusznych postulatów płacowych nauczycieli. 


Głosami radnych PIS i SFS wniosek ten przepadł (11:9). Za wnioskiem głosowali: Teresa Lutyńska, Andrzej Kuśmirek, Adam Kloch, Zofia Denisiewicz, Robert Błaszczyk, Alicja Korkosz, Janusz Bąbała, Jolanta Kulpa-Szczepaniak, Jacek Krzemiński. Przeciw wnioskowi głosowali: (Klub Radnych PIS) Sylwester Kaczmarek, Arkadiusz Karaś, Sławomir Dorywalski, Selena Majcher, Piotr Pętlak, Renata Sokołowska, (Klub Radnych SFS) Edward Stasiak, Marcin Cichocki, Kamila Gołaszewska–Kotlarz, Magdalena Zborowska, Sylwester Zdzieszyński – w tym troje czynnych nauczycieli.


Radna Teresa Lutyńska w ostatnim punkcie Sesji - sprawy różne, przedstawiła stanowisko Klubów Radnych Bezpartyjnych Samorządowców i Koalicji Obywatelskiej w następującym brzmieniu:


„My,radni Bezpartyjnych Samorządowców i Koalicji Obywatelskiej popieramy słuszne żądania płacowe nauczycieli i apelujemy do Rządu i Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej o zwiększenie nakładów na edukację. Obecny poziom finansowania oświaty wpływa na spadek jakości nauczania, a co za tym idzie, na coraz mniejsze szanse naszej młodzieży w konfrontacji z innymi krajami Unii Europejskiej. Reforma Oświaty, niestety, nie przyniosła spodziewanej przez Rząd poprawy sytuacji, a subwencja oświatowa przekazywana samorządom coraz częściej nie wystarcza na 100% sfinansowanie wynagrodzeń nauczycielskich. Przecież wszyscy wiemy, że to właśnie na jednostki samorządu terytorialnego spada to trudne i odpowiedzialne zadanie, jakim jest ponoszenie coraz większych nakładów finansowych, by wzrastał poziom kształcenia i odbywał się w coraz lepiej wyposażonych szkołach”


Radna Jolanta Kulpa-Szczepaniak

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (17)

DystopiaDystopia
+3
Zmieniłabym tytuł na Radni z klubu burmistrza i PiS nie popierają słusznych postulatów nauczycieli ;) (2019-03-28 20:03)
stawik12stawik12
+3
Z artykułu wynika , że panowie Dorywalski i Karaś nie popieraj postulatu nauczycieli i głosując przeciw , stoją po drugiej stronie barykady . Wolą trzymać z władzą niż ze swoimi kolegami i koleżankami po fachu . Mam w związku z tym dla obu nauczycieli propozycję aby ewentualną podwyżkę wywalczoną przez nauczycieli , swoją część przeznaczyli na cele społeczne, bo tak naprawdę to im się nie należy. Zwracam się także do pozostałych nauczycieli aby zobaczyli kogo mają w swoim środowisku. (2019-03-29 13:09)
Zbigniew ZbychZbigniew Zbych
+3
Karaś i Dorywalski ! ! ! WIELKI WSTYD panowie ! ! ! wasza obecność w Radzie Miasta to obelga dla samorządu, i całego ciała pedagogicznego SOCHACZEWA... (2019-03-29 16:40)
JKSJKS
+2
W imieniu radnych BS i KO bardzo dziękuję za wsparcie w komentarzach.

Informujemy i będziemy informować, również kontrolować bo taka jest nasza rola, ale żeby to robić sami musimy się dowiedzieć i za tą dociekliwość obrywamy od Przewodniczącego Kaczmarka. Szczytem wszystkiego było wysłanie radnego Andrzeja Kuśmirka, po jego wystąpieniu w sprawie poparcia postulatów nauczycieli ale również zwiększenia subwencji oświatowej dla samorządów, na dokształcenie się. Cytuję wypowiedź Kaczmarka do radnego A. Kuśmirka :” trzeba się kształcić, trzeba się przyzwyczaić do reguł jakie tu panują i wtedy wszystko będzie gładko wchodziło”!

Radna Rady Miejskiej Jolanta Kulpa-Szczepaniak

(2019-03-29 17:44)
zabczynski227zabczynski227
+2
Będąc nauczycielem i pluć na swoich , którzy nastawiają karku za resztę to się nie mieści mi w głowie . Panowie zrezygnujcie z tego zawodu bo na niego nie zasługujecie . Obecni wyborcy tych Panów, mam przekonanie ,że takiej postawy się nie spodziewaliście . w/g mnie to słabi , tchórzliwi ludzie. (2019-03-29 18:59)
Zbigniew ZbychZbigniew Zbych
+1
Karaś i Dorywalski zostali radnymi płynąc na fali autorytetu wynikającego z zawodu nauczyciela... ich największym sukcesem jest jednak zawód jaki sprawiają podczas każdego głosowania w Radzie Miejskiej... Nic pozytywnego nie wnosząc głosują tak jak szefostwo SFS i PiS od nich wymaga... Tak więc nie są przydatni jako samorządowcy gdyż nie są samorządowcami w praktyce, lecz wyłącznie widnieją jako tacy na papierze... Nie reprezentują żadnego środowiska mieszkańców po za środowiskiem sochaczewskich notabli... (2019-03-29 20:51)
zbigniew15zbigniew15
+3
W tej grupie, która twierdzi, że nauczyciele nie muszą mieć podwyżek jest jeszcze kobieta- nauczycielka.Wstyd. (2019-03-29 21:00)
Janek5000Janek5000
+1
Radna Renata Sokołowska też jest nauczycielką, również była przeciw. (2019-03-30 10:36)
robroyrobroy
0
no takie punktowanie?kiedy wynik dobry kolejność się belfrowi nie podoba,nie może być dobrze,uczeń jest głupi i już (2019-03-30 18:59)
JKSJKS
+2
@ robroy

Jeśli to nie jest fake news, to sprawa wygląda następująco:

Zad. 1 - mnożenie jest przemienne i nie ma znaczenia czy pomnożymy liczbę guzików przez liczbę bluzek czy też odwrotnie to zawsze otrzymamy liczbę potrzebnych guzików, dla mnie dziecko rozwiązało poprawnie na 2 pkt.

Zad.2 - tu, co prawda nadal mnożenie jest przemienne, ale brak jest odpowiedzi na pytanie: ile to pieniędzy, a tak brzmiało pytanie. Dziecko wykonało działania na liczbach niemianowanych (bez użycia zł), ale na koniec powinno dodać, że to jest 16 zł i 25 zł., tak można też zapisać rozwiązanie, tu też bym ujęła po pół punktu, czyli 2pkt.

Zad.3 - jest ok., czyli 3 pkt.

Zad 4. - tu mamy nadal mnożenie , które jest przemienne i nie jest ważne czy mnożymy liczbę obrazów przez liczbę deseczek czy też odwrotnie to zawsze dostaniemy w wyniku liczbę potrzebnych deseczek. Dziecko działanie wykonało poprawnie, ale źle udzieliło odpowiedzi, tu bym ujęła również 1,5 pkt. ( przy założeniu, że były dwie czynności do wykonania: 1.wykonanie działania, 2. udzielenie odpowiedzi, po 1,5 pkt. za każdą czynność)

Czyli razem o 1 pkt. więcej to jest 8,5 pkt. a dziecko dostało 7,5 pkt.

Matematyka to królowa nauk i bardzo, ale to bardzo lubi porządek, o ile, na co dzień posługujemy się skrótami myślowymi i nikt nie będzie w myślach liczył 5x5 zł=25 zł, tylko wykona to na skróty 5x5=25 to, jeśli zapisujemy informację (w postaci rozwiązania), czyli kodujemy informację to odbywa się to wg określonych reguł, bo ma to ogromne znaczenie w dalszej nauce i to nie tylko matematyki. Wszak matematyka to narzędzie dla wielu dziedzin naukowych. Pozdrawiam serdecznie, tym razem, jako wieloletni nauczyciel matematyki. Jolanta Szczepaniak

(2019-03-30 22:06)
Janek5000Janek5000
+1
Przytoczony przez Panią Radną Szczepaniak zwrot, jakiego użył Przewodniczący Kaczmarek szczytem nie jest. Przecież prezes jego partii używał lepszych określeń np. gorszy sort, zdradzieckie mordy, itp. Od dawna wiadomo że przykład idzie z góry. Poczekajmy co będzie dalej. Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę wytrwałości (2019-03-31 09:52)
robroyrobroy
0
@JKSdzieki,ale takich memów są dziesiątki,należy wymagać dokładności i kolejności,młodzi myślą szybko i nie zwracają uwagi na takie "pierdoły: jedna cherbata kosztuje 30 zł/kg ,druga 55zł/kg,ile kosztuje mieszanka takich herbat? uczeń odpisał-zależy w jakim markecie,źle?,mozna udupić za ortografie,a być może zrozumieć rozumowanie nastolatka? margines musi być (2019-03-31 15:45)
robroyrobroy
0
@JKS,tak dla relaxu (relaksu?) mozna przejrzeć takie tam piedroły

https://demotywatory.pl/szukaj?q=klas%C3%B3wki (2019-03-31 15:50)
JKSJKS
0
@robroy

A tak w ramach niedzielnego relaksu, (by nie używać weekendowego, bo ani to po polsku ani po angielsku, chociaż chyba dopuszczalnie) to:

z Mikołajem odpowiedź dzieciaka jest „w punkt” (pomijam błędy ortograficzne, bo może ma dysleksję). Dziecko zauważyło, że treść zadania jest nieprecyzyjnie sformułowana, super. W głowie dziecka powstał tzw. model wyobrażeniowy rozwiązania: kładę się spać, ale nie zawsze od razu zasypiam to może i Mikołaj nie zasnął od razu. Wniosek, zatem jest prosty, treść zadania powinna być doprecyzowana np. „Mikołaj zasnął o godz. 20.00 i spał……… ,o której godzinie się obudził ”. Układający zadanie posłużył się tzw. skrótem myślowym, nie zakodował precyzyjnie podanych informacji w treści zadania. Jeśli chodzi o herbatę, pytanie powinno brzmieć: ile kosztuje kg mieszanki takich herbat? Coś w tych demotywatorach jednak jest!

Bardzo się cieszę, że są jeszcze forumowicze, z którymi można podyskutować na różne tematy. Jolanta Szczepaniak

(2019-03-31 23:13)
JKSJKS
+1
Wiadomość opublikowana na tusochaczew:

Jak poinformował nas sochaczewski oddział ZNP, referendum na terenie naszego powiatu prowadzone było w dniach 7 – 25 marca. Warto tu zaznaczyć, że ogniska naszego ZNP znajdują się w 43 placówkach oświatowych prowadzonych przez sochaczewski powiat, miasto oraz osiem gmin (wśród nich Kampinos). Spośród wszystkich placówek 42 przystąpiło do referendum. Wyjątek stanowi tu Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich.

Na 42 placówki, które przystąpiły do referendum, w 39 głosowanie dało wynik pozytywny. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ZNP Sochaczew, średni wynik głosowania w naszym powiecie to 93 % za strajkiem (aż w 16 placówkach 100 % szkolnej kadry poparło strajk).

Wynik negatywny, spowodowany frekwencją w głosowaniu poniżej 50%, zanotowano tylko w trzech placówkach. To SP Lasocin (gmina Brochów), SP Kurdwanów (gmina Nowa Sucha) i SP Kaptury (gmina Iłów). (2019-04-01 15:00)
robbo2krobbo2k
+2
Warto wspomniec iż nie we wszystkich placówkach jest ZNP bo wg strony kuratorium publicznych placówek jest 54 w powiecie sochaczewskim. Tak czy siak jak na zagłebie PISu to sromotne baty dla władzy (2019-04-01 15:15)
jerzyk2205jerzyk2205
+4
Samorządy lokalne, jak i ich korporacje krajowe, wspierają środowisko oświatowe w walce o lepszą edukację. Niestety partyjne władze miasta i powiatu nie wykazały się intuicją, nie poparły słusznych żądań nauczycielskich. Nie pomogły partii taką postawą. Dostaną podziękowanie na jesieni. (2019-04-01 15:32)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy