Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Sochaczewie w sprawie afery w Starostwie Powiatu Sochaczewskiego

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Sochaczewie w sprawie afery w Starostwie Powiatu Sochaczewskiego Interwencje i pomoc sochaczew

Stanowisko

Rady Powiatowej SLD w Sochaczewie

                                   w  sprawie afery w Starostwie Powiatu Sochaczewskiego

 

               Zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Sochaczewie po przeanalizowaniu zaistniałych,  skandalicznych wydarzeń w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, placówce podległej  starostwu powiatowemu w Sochaczewie, uważa za swój obowiązek przedstawienie społeczeństwu i mediom własnego stanowiska w tej sprawie.

               Na zwołanej Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu w dniu 31 stycznia 2014 r.  Prezydium Rady oraz Zarząd Powiatu nie potrafił wyjaśnić  genezy przestępczych poczynań podległych  pracowników, polegających na okradaniu podopiecznych starszych, schorowanych ludzi oczekujących wyłącznie wsparcia i pomocy.

               Ponadto nie wyjaśnione zostały podczas sesji również inne wątki afery zawarte w pytaniach radnych.

               Pierwsze aresztowania osób, jak donosiła prasa, rozpoczęły się placówce podległej  Starostwu Powiatowemu w Sochaczewie, w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

               Sochaczewskie SLD widzi jako jedną z głównych przyczyn afery, która ma charakter rozwojowy, związek i powiązania pomiędzy Stowarzyszeniem Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej oraz sochaczewskim PSL-em.  

Prezes PSL i zarazem Wójt Gminy Sochaczew jest również Prezesem wspomnianego stowarzyszenia.  Większość członków PSL na czele ze Starostą Powiatu są aktywnymi działaczami Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej. Taki układ rodzi całkowitą bezkarność, nepotyzm, hipokryzję i arogancję prominentnych działaczy PSL-u.

               Władze PSL i Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej w swoisty sposób przenikają się wzajemnie.  PZS w ten sposób stworzyło sobie bezpieczną strukturę pod ochronnym parasolem PSL.

               Taka konstrukcja władzy stworzyła wręcz doskonałe warunki do obsadzania ważnych stanowisk w powiecie wyłącznie własnymi wiernymi ludźmi. Często poprzez otrzymaną pracę  zmuszanymi do ślepego posłuszeństwa.

               Układ ten doprowadził do tego, iż członkowie PSL i PZS czuli się więc bezpiecznie i bezkarnie, podejmując ohydny proceder oszustw, kradzieży i korupcji.

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie tylko oczekuje wyjaśnień ale również domaga się dymisji osób odpowiedzialnych i nadzorujących pracę Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

 

                                                                                              W imieniu sochaczewskiego SLD

                                                                                      Przewodnicząca RP SLD  -  Henryka Cieślak   

 



0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: SLD - Sojusz Lewicy Demokratycznej wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy