Zaloguj się do konta

Starostwo w Sochaczewie o dodatkowych ograniczeniach - wojsko i policja udzielają wsparcia

Redakcja
2020-03-24
Zdrowie
Rząd wprowadza kolejne ograniczenia w związku z pandemią. Samorządy również podejmują dodatkowe działania, w tym nasze sochaczewskie. 


Rząd zapowiedział kolejne ograniczenia w związku z zagrożeniem zarażeniem koronawirusem. Starostwo powiatowe również podejmuje działania związane ze zwiększeniem prewencji wobec rozprzestrzeniającej się pandemii. 


Jak informuje starostwo powiatowe w Sochaczewie - w związku z rosnącą liczbą osób poddanych kwarantannie, patrole policji zostają wzmocnione żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. (...) Szanowni mieszkańcy, prawdopodobnie w najbliższym czasie będą wprowadzane jeszcze inne środki mające na celu skuteczniejszą walkę z epidemią.


Środki, które mogą być  mniej lub bardziej uciążliwe. Mogą pojawić się pewne ograniczenia w funkcjonowaniu również i naszej społeczności.


I tak w dniu 24 marca rząd podaje informacje o dodatkowych środkach jakie zostaną podjęte od 25 marca (środa). Przede wszystkim są to:


- zakaz zgromadzeń większych niż 2 osoby

- zakaz przemieszczania się osób powyżej 2 osób

- zakaz obejmuje także uroczystości jakie jak śluby, chrzty, msze, pogrzeby - tu nie może być więcej niż najbliższa rodzina (3-5 osób)

- wprowadzenie ograniczeń w transporcie publicznym - zmniejszenie dostępności miejsc o połowę

- utrzymanie zakazów takich jak działanie galerii handlowych Jak mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia podczas konferencji prasowej - Jeśli nie zrezygnujemy z wyjść praktycznie do zera, nie ograniczymy zagrożenia. 


Zakazy te wprowadzone zostają już od północy 25 marca do 11 kwietnia. Za załamanie zakazu będzie obowiązywać kara do 5 tys. zł. Policja będzie kontrolować spacery na mieście oraz we wszystkich miejscach publicznych.Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc