Starszy nie znaczy rozsądniejszy

/ 3 komentarzy
Zdjęcia i foto: Starszy nie znaczy rozsądniejszy Narkotyki, alkohol sochaczew

To, że rodzina powinna trzymać się razem i wspierać nie tylko w trudnych chwilach, nikogo nie powinno dziwić. Jednak jak się okazuje nie wszyscy wspieranie drugiego człowieka rozumieją w taki sam sposób, czego najlepszym przykładem jest 16 – letni chłopak, mieszkaniec Sochaczewa, który nie dość, że sam posiadał narkotyki i je zażywał to jeszcze poczęstował nimi swojego młodszego o pięć lat brata. Ta niecodzienna „rodzinna biesiada” miała miejsce przed jednym z budynków przy ul. Staszica w Sochaczewie. Starszy brat po tym jak nabił marihuanę do fifki, zawołał do siebie grającego w piłkę 11 – latka i wykazując się zupełnym brakiem rozsądku dał mu fifkę z marihuaną i kazał się zaciągnąć. Chłopak nie protestował, bo był ciekawy co jego starszy brat popala w tajemnicy przed mamą. Jednak tym razem matki nie przechytrzyli, gdyż kobieta zorientowała się, że młodszy syn, jak relacjonowała „zachowywał się tak jakoś nienaturalnie, był bardzo senny pomimo, że były to wczesne godziny wieczorne”. Matka nie wiedząc co robić wezwała policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zaraz po tym jak weszli do mieszkania i zobaczyli jedenastolatka nie mieli wątpliwości, że jest on pod wpływem środków odurzających. Jednak dla pewności zarówno jednego jak i drugiego chłopaka przewieziono do szpitala i w obecności matki przeprowadzono badania na zawartość narkotyków. Wynik ich był oczywisty. Zarówno jeden jak i drugi nieletni był pod wpływem marihuany co potwierdziło przypuszczenia policjantów. Dalsze działania prowadzone przez mundurowych z Zespołu ds. Nieletnich i zebrane przez nich materiały dowodowe pozwoliły na udowodnienie nieletniemu, że dopuścił się on pięciu czynów zabronionych. Cztery z nich dotyczą posiadania narkotyków, a piąty udzielania wbrew przepisom ustawy środków odurzających nieletniemu. 16 – latek przyznał się, do zarzucanych mu czynów i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

SmokeSmoke
0
to mają super matkę pozazdrościć

palenie marihuany na swój użytek to złe to chyba leprze niż mam sie nawalić tanim winem poza tym wypicie kilu kieliszków wódki a podobne działanie do zapalenia marihuany (2009-04-02 08:21)
ostryGLINAostryGLINA
0
Po pierwsze - LEPSZE a nie lepRZe - widać kolego, że jesteś jeszcze w wieku szkolnym i sporo nauki przez Tobą, a po drugie palenie marihuany to nazywając inaczej zażywanie narkotyków - a to było złe, jest i będzie. Niesie ze sobą wyłącznie nieszczęścia i śmierć - ale to wszystko zrozumiesz dopiero wtedy gdy dojrzejesz... (2009-04-02 11:52)
JazgorJazgor
0
zrozumie, o ile głupota pozwoli mu doczekać wieku dorosłego na tym świecie. Z drugiej strony któż, jak nie dorośli powinni ukształtować odpowiedni stosunek do narkotyków u bohaterów tego zdarzenia? ( łącznie ze Smoke) (2009-04-07 15:29)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy